At üstünde hastaneye

Karakış tüm yurdu etkisi altına aldı. Doğu Anadolu'da köy yolları kapanınca vatandaşlar hastalarını at sırtında taşımak zorunda kaldı. Yurdun güney ve iç kesimlerini ise karla karışık lodos vurdu: 10 minare devrildi, binaların çatısı uçtu, tekneler battı.

İSTANBUL - Doğu Anadolu çetin kışla mücadele ederken, güney ve iç kesimleri de saatte 100 kilometre hızla esen lodos vurdu. Şiddetli yağış ve fırtınada, Konya, Niğde, Antalya,
İzmir, Kayseri ve Muğla'da 10 minare devrildi.
Sakarya'nın Hendek ilçesine bağlı Başpınar Mahallesi'nde iki katlı evin duvarı çöktü, Ayşe ve Yasemin Boya yaralandı. Akyazı ilçesinin Bekirpaşa Mahallesi'nde ise üzerlerine balkon duvarı çöken Engin Çakır ve İsmail Uzunoğlu yaralandı. Akyazı'da ağaçlar LPG tankınınüzerine devrilince gaz kaçağı başladı, çevredeki evler boşaltıldı. Karaçallı Köyü'nde tavuk çiftliği çöktü, 5 bin civciv telef oldu.
Kayseri'de 22 kişi lodos nedeniyle sobaların bacasından geri tepen karbonmonoksit gazından zehirlendi. Manisa ve İzmir'e yılın ilk karı yağdı. İzmir'in Aliağa ilçesinde bir yük gemisi petrol dolum tesislerine 15 metre kala karaya oturdu. Foça'da 40 balıkçı teknesi battı.
Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde yoğun kar yağışı yaşamı etkiledi, 33 köy yolu kapandı.
İçel'in Anamur ilçesinde Sultan Çayı taştı, 15 evi su bastı. Mahsur kalan 17 kişi sekiz saat sonra kurtarılabildi. Antalya'da 250'ye yakın ev ve işyerini su bastı. Antalya-Isparta karayolu heyelan nedeniyle trafiğe kapandı.
Eskişehir'de 35, Kütahya'da 300'e yakın binanın bodrumu sular altında kaldı. Fethiye ve Anamur'da hortum, onlarca çatıyı uçurdu.
Karaman'da lodos, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu ile Kazımkarabekir İlçe Adliyesi ve Spor Salonu'nun çatısını uçurdu. Hatay'ın İskenderun Limanı'nda, fırtına nedeniyle yükleme-boşaltma işlemi yapılamadı. Lodosta seralar zarar gördü, antenler uçtu.
Şiddetli soğuğun hüküm sürdüğü Doğu
Anadolu'da 2 bin, Sivas'ta 400 köyün yolu kapandı. Sivas'ın 2 bin 200 rakımlı Yağdonduran rapmasında yolcu otobüsleri ile çok sayıda TIR ve kamyon mahsur kaldı.
Kırklareli'nin Kofçaz ilçesindeki 16 köyden 14'ünün merkezle bağlantısı kesildi.
İstanbul Beyoğlu'nda sağanak yağışa dayanamayan altı katlı binanın bir kısmı çöktü, üç otomobil enkaz altında kalarak hasar gördü.
Çarşambaya kadar soğuk
Meteorolojiden alınan bilgiye göre üç gün daha yağış var. Sıcaklık çarşamba gününden
itibaren biraz artacak. Bugün Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu'nun doğusu yağışlı. Yağışlar Akdeniz ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.