Ata, eroin ile esrar da almış

Annesi Semra Yücel'le bir özel televizyonda katıldığı 'Gelinim Olur musun?' programıyla tanınan ve Adana'da kaldığı otel odasında ölü bulunan 24 yaşındaki Ata Türk'ün ölüm nedeninin 'uyuşturucu ve uyarıcı maddeye bağlı entoksikasyon' olduğu açıklandı.

ADANA - Annesi Semra Yücel'le bir özel televizyonda katıldığı 'Gelinim Olur musun?' programıyla tanınan ve Adana'da kaldığı otel odasında ölü bulunan 24 yaşındaki Ata Türk'ün ölüm nedeninin 'uyuşturucu ve uyarıcı maddeye bağlı entoksikasyon' olduğu açıklandı.
Adana Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanarak Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen kan, idrar ve patalojik toksoloji raporu sonuçlarına göre, Ata'nın cesedinde, uyuşturucu nitelikli ecstacy hapında bulunan anfetamin ile eroin ve esrar bulgusuna yoğun miktarda rastlanıldığı, kanda etil ve metil alkole rastlanılmadığı kaydedildi. Ata'nın uyuşturucu ve uyarıcı maddeye bağlı entoksikasyon sonucu öldüğünün belirlendiği ifade edilen raporda ayrıca, anal muayene sonucu tecavüz bulgusuyla başka toksit madde bulunamadığı belirtildi.
Sentetik uyuşturucu kullanımı artıyor
Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı bir rapora göre son beş yılda Türkiye'de düzenlenen 1189 operasyonda 20 milyon adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirildi, 3 bin 444 kişi gözaltına alındı. Türkiye'de sentetik uyuşturucu kullanım oranının artış gösterdiği ifade edilen raporda, ecstasy yakalamalarının 2000-2004 yılları arasında 21 kat arttığı kaydedildi.


    http://www.radikal.com.tr/7581757581750

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.