Atalay: Bende henüz bilgi yok

ANKARA - İçişleri Bakanı Beşir Atalay, gazetecilerin ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım ile ilgili sorularına “Bende henüz bir bilgi yok” yanıtını verdi. 
Atalay, Türkiye-Bosna Hersek Karma Ekonomik Komisyonu 3. Dönem toplantısına katılmak
üzere Saraybosna’ya hareketinden önce, Ankara Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu.  ‘Yeşil’ ile ilgili gazetelerde çıkan haberlerin sorulması üzerine de Atalay, “Bende bu konuda herhangi bir bilgi yok” dedi.
‘Mardin’deki saldırıda kullanılan silahların balistik incelemesinin tamamlandığına’ yönelik gazete haberlerinin hatırlatılması üzerine Atalay, “Mardin’deki katliamda kullanılan 32 silahın balistik incelemesi henüz tamamlanmadı. Gazetelerdeki yanlış bilgi, yanlış haber. Sonuçlanınca açıklayacağım” diye konuştu. Atalay, bir gazetecinin, “Münevver Karabulut’un katil zanlısı Cem Garipoğlu için kırmızı bülten çıkarılıp çıkarılmadığı” yönündeki sorusu üzerine de şunları kaydetti: “Önce uluslararası bir arama mesajı verildi. Ama yaklaşık 10 gün önce de İnterpol aracılığıyla da kırmızı bülten çıkarıldı. Bu konuyu ben başından beri takip ediyorum.
Bunu bilmenizi tekrar istiyorum. Bu çok acı bir olaydır. Bu büyük bir vahşettir.” (aa)