Atanamayan öğretmenler destek istedi

Atanamayan öğretmenler destek istedi
Atanamayan öğretmenler destek istedi
Isparta'da Ataması Yapılamayan Öğretmen Platformu üyeleri, Eğitim Bir- Sen Şube Başkanı İhsan Arıcı'yı ziyaret ederek, Nisan'da 40 bin öğretmen ataması yapılması için destek istedi.

RADİKAL- Isparta Ataması Yapılamayan Öğretmen Platformu üyeleri, Eğitim Bir- Sen Şube Başkanı İhsan Arıcı'yı ziyaret etti. Sosyal paylaşım siteleri üzerinden seslerini duyurmak değil, öğrencilerle birlikte olmak istediklerini aktaran üyeler, destek talebinde bulundu. Platform sözcüsü Bilgen Karaoğlan, "Biz artık çevremizin 'Hala atanamadın mı?' sorusundan kurtulmak istiyoruz. Ve belki de en önemlisi, biz seçim ataması değil, ihtiyaç ataması istiyoruz. Bu yüzden de Eylül ayında yapılan adaletsiz kontenjan dağılımının Nisan ayında 40 bin öğretmen atamasıyla telafi edilmesini istiyoruz" dedi.

Eğitim Bir- Sen Şube Başkanı İhsan Arıcı da Milli Eğitim Bakanlığı 'nın halihazırda çeşitli branşlarda 120 bin öğretmen açığı olduğunu beyan ettiğini vurgularken, "Bakanlık bu açığı diğer mesleklerde görülmeyen bir istihdam şekliyle 80 bin öğretmen adayını, ücretli vekil öğretmen sıfatlarıyla çalıştırmaktadır. Eğitim Bir- Sen olarak, ücretli öğretmenlik uygulamasının bir an önce kaldırılmasını istiyoruz. Eğitimin atanmış öğretmenler tarafından yapılmasını önemsiyoruz" diye konuştu.

Ziyarete katılan öğretmenler üzerinde 'Nisan'da 40 bin nolu sandık' yazılı kutuya 'Nisan'da 40 bin öğretmene evet' yazılı zarflar attı.
DHA-ISPARTA