Ataşehirli aileler çocuk gelişimi konusunda seminer aldı

Ataşehirli aileler çocuk gelişimi konusunda seminer aldı
Ataşehirli aileler çocuk gelişimi konusunda seminer aldı
Ataşehir Final Anaokulu ve Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri bir araya geldi ve hem okul velilerine, hem de Ataşehirli velilere 'Aile İçi İletişim ve Çocuk Gelişimi' semineri verdi.

Ataşehir Final Anaokulu ve Ataşehir Belediyesi Kültür İşleri, çocuklar ve aileleri arasındaki iletişimin güçlenmesi için kolları sıvadı. 'Aile İçi İletişim ve Çocuk Gelişimi’ başlıklı eğitim , 3 Ekim akşamı Novada Alışveriş Merkezi'nde gerçekleşti.

Final Okulları eğitim danışmanı Prof.Dr Doğan Cüceloğlu, ailelerle yapılan çalışma hakkında bilgi verdi. Hem okul velilerine hem de Ataşehir sakinlerine eğitim verdiklerini belirten Cüceloğlu, şöyle konuştu:

“Ataşehir Final Anaokulu ve Ataşehir Belediyesi Kültür İşlerinin ortak çalışması sonucu okul velilerimiz ve Ataşehir beldesi sakinlerinin oluşturduğu kalabalık bir topluluğa Novada AVM’de ‘Aile İçi İletişim ve Çocuk Gelişimi’ konusunda tüm eğitimci ve anne babaları aydınlatan bir seminer vermiştir. Yılların birikimi ile oluşan pratik, anlamlı örneklerle keyifli bir şekilde yanlış ve doğru iletişimi örnekleyerek, çocuklarımızla nasıl iletişim kuracağımızı bizlere kalıcı bir şekilde anlatmıştır.

Türk toplumunda çocuk eğitiminde yoğun bir şekilde kullanılan korku ve tehditle olumlu davranış oluşturma tavrının yanlışlıklarını irdeleyerek, doğru davranışın nasıl geliştirilmesi gerektiğini dramatize ederek Ataşehir Final Anaokulu velilerine ve Ataşehir beldesi sakinlerine kalıcı bir şekilde örneklemiştir. Özellikle çocuğun kabul görmesinin, ait olma duygusunun ve güvende olma duygusunun sağlam ruh sağlının ve kişiliğin temellerini oluşturduğunu belirterek bu konuda bazı örnekleri drama yolu canlandırarak sergilemiş ve tüm izleyicilerin yoğun ilgi ve alkışları ile seminerini sorularla ve kitap imzala bölümleri ile sonuçlandırmıştır.”