Atatürk anıtına çelenk konulamadı!

Atatürk anıtına çelenk konulamadı!
Atatürk anıtına çelenk konulamadı!
Gaziantep'in İslahiye İlçesi'nde, yapımı süren Kent Meydanı'nın ortasında bulunan Atatürk Anıtı, çevresindeki çimento torbaları ve kum yığınının arasında kaldı. 19 Mayıs nedeniyle çelenk koymaya gidenler de duruma tepki gösterdi

RADİKAL - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İslahiye'deki Milli Egemenlik Meydanı'nın, Kaymakamlık binasının yıkılmasının ardından Kent Meydanı'na dönüştürülmesini kararlaştırdı. Bu kararın ardından geçen mart ayında Kent Meydanı yapılması için çalışmalara başlandı. 7 ay süreceği belirtilen meydan çalışması sırasında, çevre düzenlemesinde kullanılan çimento torbaları ve kum yığınları Atatürk Anıtı etrafına döküldü.

Dün kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle geçmişte olduğu gibi yine aynı alana çelenk koymaya gidenler anıtın halini görünce tepki gösterdi. Çelenk koyma töreninin çalışma nedeniyle ilçedeki İbni Sina Anadolu Lisesi'ne alındığı belirtilirken, bazı vatandaşlar Atatürk Anıtı'nın inşaat alanına dönüştürülmesini eleştirdi. Yetkililer ise ilçedeki meydan yapım çalışmasının Eylül ayında bitirileceğini bildirdi. (İSLAHİYE/Gaziantep/DHA)