Atatürk büstü tahrip edildi, asker heykelleri kaldırıldı

Atatürk büstü tahrip edildi, asker heykelleri kaldırıldı
Atatürk büstü tahrip edildi, asker heykelleri kaldırıldı
Ordu'nun Gölköy İlçesi'ndeki Belediye Meydanı'nda bulunan Atatürk büstündeki, Mustafa Kemal Atatürk'ün ad ve sözlerini içeren pirinç harfler tahrip edildi.

ORDU - Gölköy Kaymakamlığı ve Belediye binasının önündeki Belediye Meydanı'nda bulunan Atatürk büstünde 'Türk öğün çalış güven. M.Kemal Atatürk' yazılı pirinç harfler geçen hafta kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına da yaklaşık 50 metre uzaklıktaki Atatürk büstüne zarar veren kişilerin tespit edilmesi için polis tarafından soruşturma başlatıldı. Gölköy İlçe Kaymakamı İsa Bolat prinç yazıların daha öncede tahrip edildiğine dikkat çekerek, "Yazıların onarılması için Gölköy Belediye Başkanımıza talimat verdim" dedi.
ASKER HEYKELLERİ DEPODA
Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert'in yaklaşık 2 yıl önce Atatürk büstü önündeki platforma monte edilmiş 2 asker heykelini de kaldırtarak belediye hizmet binası arkasında bulunan depoya konulduğu ifade edildi.

CHP İl Başkanı Osman Güngör, büstün pirinç harf yazılarının tahrip edilmesine tepki göstererek, "Bunlara özen göstermemeleri biraz kendi iç dünyalarını, kafalarının arkasındaki dünyaları yansıtır bir hal almaya başlamıştır. Önceki yönetimler döneminde meydandaki süslemeler esnasında Atatürk büstü yanında yine figüratif olarak Türk askerinin heykelleri vardı. Onlar özellikle kaldırılmış, bunun kaldırılması da bir zihniyeti ifade ediyor, bu zihniyeti eleştiriyoruz. Bu bizi üzüyor" dedi. (Nedim KOVAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115777211577727

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HEYKEL DE HEYKEL.HEYKEL DE HEYKEL - sevenearth

  Arkadaş memleketi fabrikalarla dolduracaklarına heykellerle doldurmuşlar.Bu ne yavvvv..Adım başı heykel, büst,mask,atatürk köşesi. Dünyada bir örneği daha varsa biri çıkıp söylesin.BIRAKIN AVRUPAYI AMERİKAYI Ortadoğu ve arap dikatörlerinin bile bu kadar heykeli yok ülkelerinde ...Bu heykellere verilen paralarla neden milletin ülkenin ihtiyaçları karşılanmamışta heykellerle donatılmış memleket.Amaç nedir ? ÜSTELİK DE BU MİLLETİN PARASIYLA .YANİ VERGİLERİYLE yapılmış yaptırılmış.neden :( Bu konuda da NORMALLEŞMEMİZ LAZIM.Herşeyin fazlası ZARAR .M.Kamal ın heykeli olsa bile ....

  Atanmışlar ve seçilmişler - Antipas' nikli vatandaşa; - sevenearth

  Kardeşim bilgin olmadığı hususta demeç vermek zorunluluğun mu var senin:( YASALARA GÖRE; İlde vali ilçede de kaymakam eh büyük devlet görevlisidir.Anlayacağın belediyenin başkanı Kaymakam a hiyerarşik olarak bağlıdır.nokta...

  huberhirsch sana göre öyle - muhammedaliclay

  Atatürk diktatör değil çağın gereğini uygulayan bir liderdi, Atatürk olmasaydı köyünde fransızın ingilizin konağında kahyalık yapıyordun. Nönkörlük kötü bir huydur.Ama ismindende anlaşılacağı gibi sen zaten kahya olmuşsun herhalde.

  alarm alarm alarm... - caglarkarademir

  Ataturk'un sipsaklarinin okullardan,camiilere,genelevlerden,mafyatik ofislerine kadar heryerde gormek mumkundur. Bunu yadirgamak ise manasizdir. Ulkenin sembol olarak alabilecegi son 90 yilda sadece ve sadece bir Ataturk'u olmustur. Bu Anadolu topraklari adina aslinda utanc vericidir,medeniyetlerin dogdugu,insanligin bilincaltinin genetiklere islendigi bu cografya ne yazik ki, egitimsiz ve cahil birakilmis ve sadece Islam ve yeni kurulmus bir cumhuriyetin militer bir simasi uzerinde yogunlasan ve sorgulanmayan bir hayat surmektedir. Bizler,ebeveynlerimiz ve onlarin ebeveynleri icin gec olabilir. Ancak cocuklarimizi zehirlemekten vazgecmeliyiz,onlar rahat nefes almalilar ve kendilerini kesfetmelerine imkan yaratmak bizim insanlik gorevimizdir.

  Atanmışlar ve seçilmişler - Antipas

  Sayın kaymakam belediye başkanına talimat vermiş, onarılması için...Atanmışların seçilmişleri nasıl gördüğünün bir örneği daha. Birileri bu kaymakama belediyelerin seçilmiş belediye başkanlarınca yönetildiğini ve kaymakamlıklara bağlı birim olmadığını anlatabilir mi acaba?

  Atatürk öldü - huberhirsch

  Artık bu adamın heykelleri, büstleri, resimleri vs. yavaş yavaş azalmalı kamusal alandan, bir diktatörün hatırası gurur değil, sadece utanç yaratıyor bünyelerde. Tabi, Kemalizm'den kurtulan kamusal alanı maalesef şimdilik AKP karanlığı dolduruyor ama onun da sökülüp atılacağı, her yerin, herkesin özgür olacağı bir dönem gelecek bu ülkeye bir gün. Umarım...

  Devlete Düşen Görev - Saim Kara

  Bu ruh hastalarının hemen bulunması ; tahribin giderilmesi ve her şeyin tekrar yerine konması gerekir. Devlete düşen budur.