Atatürk Havalimanı, yılın havalimanı seçildi

Atatürk Havalimanı, yılın havalimanı seçildi
Atatürk Havalimanı, yılın havalimanı seçildi

THY Genel Müdürü Temel Kotil

TAV Havalimanları tarafından iç ve dış hat terminalleri işletilen İstanbul Atatürk Havalimanı, Air Transport News Dergisi seçici kurulu tarafından "Yılın Havalimanı " seçildi

İSTANBUL - TAV Havalimanları tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Havacılık endüstrisinin önde gelen isimlerinden oluşan jüri tarafından belirlenen ödüller Kanada Montreal'de düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Yılın havalimanı ödülünü Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal ve TAV Havalimanları adına Strateji Direktörü Waleed Youssef aldı.

‘OTORİTELERİNİN GIPTAYLA İZLEDİĞİ ÖRNEK BİR YÖNETİMSEL BAŞARI’

Ödülü aldıktan sonra konuşan DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal ' Dünya ve Türkiye hava trafiğinin önemli bir bölümünü sevk idare eden, milyonlarca yolcuya hizmet veren Atatürk Havalimanımız, sektör otoritelerinin gıptayla izlediği örnek bir yönetimsel başarı sergiliyor' dedi.

Atatürk Havalimanı'nın kazandığı bu başarı üzerine işletici firma TAV Havalimanları'nın İcra Kurulu Başkanı Sani Şener ise 'Havacılık endüstrisinin seçkin isimlerinden oluşan jüri tarafından belirlenen bu ödülü almaktan onur duyuyoruz. Bu ödülün İstanbul Atatürk Havalimanının her yıl ortalama yüzde 20 gibi olağanüstü bir hızla büyümekte olduğu bir dönemde alınmış olması ayrıca büyük bir başarıdır. Bu durum, TAV'ın artan ve gelişen yolcu operasyonlarını yüksek performans göstererek yürütmeyi ve üst düzey standartları korumayı başardığını gösteriyor' diye konuştu."(dha/Faik Kaptan)