Atatürk Havalimanı'nda faciadan dönüldü

Atatürk Havalimanı'nda faciadan dönüldü
Atatürk Havalimanı'nda faciadan dönüldü
THY uçağı Atatürk Havalimanı'na inişe geçtiği sırada, pilot pistte başka bir uçağın olduğu fark etti. Pisti pas geçen pilot faciayı önledi.

Edinburgh- İstanbul seferini yapan Türk Hava Yolları'na ait yolcu uçağının Atatürk Havalimanı'na inişi sırasında uçağın kaptan pilotu pist üzerinde uçak olduğunu fark edince pisti pas geçmek zorunda kaldı. Geçen salı günü Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen olay şu şekilde gelişti:Türk Hava Yolları'nın ( THY ) TK-1344 sefer sayılı Edinburgh'tan İstanbul'a gelen uçağı Atatürk Havalimanı'na iniş için alçalmaya başladı. TC-JHP kuyruk tescilli uçağının pilotu bu sırada pist üzerinde uçak gördü ve inişten vazgeçti. Pas geçmesinin ardından Atatürk Hava Trafik Kulesi'yle irtibata geçen uçağın kaptan pilotu, "Tüm talimatlara uyduk ve pist içerisinde uçak olduğu için pisti pas geçmek zorunda kaldık, pisti terk etmemişti. Overrun üzerinde pas geçmek zorunda kaldık" dedi. Pistte uçak olduğu için pas geçen THY uçağı yaklaşık 18 dakika sonra Atatürk Havalimanı'na inişini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi.

İbrahim YILDIZ/İSTANBUL/DHA


  http://www.radikal.com.tr/142889514288951

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user1130992

  10 temmuz 2015 de zürich dalaman seferini yapan ucagimiz inişe geçtiği sırada aynı nedenle tekrar pisti terketti Suç duyurusunda bulunuyorum. Kaza geliyorum diyorlug 1 Flug LX8192 Von Zürich (ZRH) Zürich Nach Dalaman (DLM) Dalman Airport Abflugsdatum 10 Juli 2015 Ömer keser