Atatürk Havalimanı'nda gözyaşı seli

Atatürk Havalimanı'nda gözyaşı seli
Atatürk Havalimanı'nda gözyaşı seli
Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Amsterdam seferini yapan "Tekirdağ" uçağının Schiphol Havalimanı'na inişi sırasında meydana gelen kazada hayatını kaybeden 4 mürettebat ve 1 yolcunun cenazeleri İstanbul Atatürk Havalimanı'na getirildi.


THY’ye ait Airbus A-321 adlı özel seferle hayatlarını kaybeden Kaptan Pilot Hasan Tahsin ARISAN, Pilot Olgay Özgür, Pilot Murat Sezer, kabin ekibi Ulvi Murat Eskin ve işadamı Bülent İçgören’in cenazeleri saat 03:02’de “Şanlıurfa" adlı uçakla İstanbul'a getirildi. Cenazeleri getiren uçağı başta THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, Başkan Yardımcısı Hamdi Topçu THY Genel Müdürü Temel Kotil başta olmak üzere çok sayıda THY’de görevli pilot, kabin görevlisi, ve THY çalışanı karşıladı. 

MESLEKTAŞLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
Şanlıurfa adlı uçak Atatürk Havalimanı apronunda 224 no’lu park pozisyonuna yanaşan uçağa ilk olarak yer hizmeti veren görevliler bindi. Tabutlar uçağın altında bekleyen THY’de görevli pilotlar ve kabin görevlileri tarafından omuzlara alınarak ambulanslara bindirildi. Cenazeleri getiren uçağın gelişi sırasından kabin görevlilerinin ve pilotların gözyaşlarına boğulduğu görüldü. Ayrıca Amsterdam’dan cenazeleri getiren uçakta hayatını kaybedenlerin yakınları ile THY görevlilerinin de olduğu öğrenildi. Uçaktan en son kaptan pilot Hasan Tahsin Arısan’ın cenazesi meslektaşları tarafından omuzlara alınarak ambulansa kadar taşındı. Öte yandan kazada hayatını kaybeden 2’nci kaptan Olgay Özgür’ün tabutunun konulduğu ambulansın içinde bulunan pilotların gözyaşları içinde tabuta sarılarak ağladığı görüldü. Tabutun başında bekleyen bir meslektaşı başındaki şapkasını çıkartarak tabutun üzerine koyması dikkat çekti. 

TÖREN THY GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE
Atatürk Havalimanı’nda yakınlarına teslim edilen 4 mürettebatın cenazesi buradan Bahçelievler Medikal Park Hastanesine gönderildi. Kazada hayatlarını kaybeden Hasan Tahsin Arısan, Olgay Özgür, Ulvi Murat Eskin ve Murat sezer için yarın saat 10.00'da Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü’nde tören düzenleneceği açıklandı. Daha sonra Hasan Tahsin Arısan, Olgay Özgür ve Ulvi Murat Eskin'in cenazelerinin Ataköy 5’inci Kısım Camiinde öğle namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı'daki Türk Hava Yolları Şehitliği'ne bildirildi. Murat Sezer'in cenazesinin de Bursa Gemlik'te defnedileceği öğrenildi. 

BÜLENT İÇGÖREN’İN CENAZESİ 1 SAAT 35 DAKİKA HAVALİMANINDA BEKLETİLDİ
Öte yandan kazada hayatını kaybeden işadamı Bülent İçgören’in cenazesi otopsi yapılmaması nedeniyle yaklaşık 1saat 35 dakika Atatürk Havalimanı apronunda kaldı. Cenaze sahiplerinin her türlü işlemleri Amsterdam’da yaptık şeklindeki açıklamalarına rağmen Bülent İçgören’in cenazesinin otopsi yapılmadığının ortaya çıkması üzerine savcı otopsi yapılmadan cenazenin verilemeyeceğini bildirdi. Ancak THY Genel Müdürü Temel Kotil’in devreye girmesiyle cenazenin Zincirlikuyu Gasilhanesi’nde otopsisinin yapılması kararlaştırılıyor. Bülent İçgören’in cenazesinin Pazar günü Ortaköy Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından İstanbul’da defnedileceği öğrenildi.
Uçak mürettebatından 4 kişinin cenazesi, ambulanslarla Bahçelievler Medical Park Hastanesi morguna götürüldü. Hastaneye getirilen Türk Bayrağı'na sarılı cenazeleri, ambulanstan pilot arkadaşları tarafından indirilerek içeriye kadar taşındı. Cenaze yakınları da hastaneye geldi.