Atatürk Havalimanı'nda her türlü eylem yasaklandı

Atatürk Havalimanı'nda her türlü eylem yasaklandı
Atatürk Havalimanı'nda her türlü eylem yasaklandı
Atatürk Havalimanı Güvenlik Komisyonu, dün yaptığı aylık olağan toplantısında Atatürk Havalimanı sınırları içinde her türlü eylem ve gösteri yapılmasını yasakladı

Faik KAPTAN

İSTANBUL - İstanbul Vali Yardımcısı ve Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın başkanlığında yapılan toplantıda alınan karar uyarınca, Hava-İş sendikası tarafından yürütülen ve 305 THY çalışanının işten atılmasını protesto için yapılan eylemlere de Atatürk Havalimanı sınırları içinde son verileceği bildirildi.

Kararla ilgili yazının bugün Hava-İş yetkililerine verileceği öğrenildi.

HAVA-İŞ: BİZ BURADAYIZ, GELSİNLER GÖNDERSİNLER
Atatürk Havalimanı Güvenlik Komisyonu’nda tarafından alınan karara göre, havalimanı sınırları içerisinde her türlü gösteri ve eylem yasaklandı.

Karara ilk tepki grev yasağına karşı 16 gündür eylem yapan Hava-İş Sendikası Başkanı Atilay Ayçin ’den geldi. Getirilen yasakların ardından gösteri yasağını da çok abartılı bulmadığını ifade eden Ayçin, “Hiçbir gerekçe olmadan tamamen turizm sektörünü ve bu sektörde yaşanacak mali krizin Türkiye ’nin ekonomisine olumsuz yönde etkileyeceği gerekçesiyle yola çıkarak grev hakkımızı elimizden aldılar. Buna karşı mücadele eden insanların meşru zeminde verdiği hukuki mücadeleyi de ancak yasakla ortadan kaldırabilirler" şeklinde konuştu.

"MUHALİF ANLAYIŞIN DA OLDUĞU KABUL EDİLMELİDİR"
Havalimanında 16 gündür beklediklerini kaydeden Ayçin, uçuş emniyetini burada oturan insanlardan önce riske atan çok faktör olduğunu savundu. Havalimanı Güvenlik Komisyonu’nu oluşturan yetkililere seslenen Ayçin, “Bizden önce engel o kadar çok unsur ve faktör var ki önce onları kaldırsınlar. Havaalanının girişinden uçakların kalkışına kadar uçuş emniyetini riske eden birçok olumsuz var. İşten atılmalar da bu emniyeti riske eden en önemli faktörlerden birisidir. Türk Hava Yolları eksik personelle uçuyor, günlük dinlenme sürelerine uyulmayarak uçuruluyor. Önce gitsinler onu ortadan kaldırsınlar. Ondan sonra burada hukuki zeminde verilen mücadeleyi eleştirsinler. Bu ülke demokrasiyle yönetiliyorsa muhalif anlayışın da olduğu kabul edilmelidir. Biz bu yapılanları doğal kaldırıyoruz. Biz buradayız buyursun gelsinler bizi göndersinler" diye konuştu.(dha)