Atatürk Havalimanı'nda kaçak hap operasyonu

Atatürk Havalimanı'nda kaçak hap operasyonu
Atatürk Havalimanı'nda kaçak hap operasyonu
Gümrük muhafaza ekiplerince İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yapılan operasyonda 250 bin adet kaçak ilaç ele geçirildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince, İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü koordinesinde yapılan çalışmalarda, tarifeli uçakla Çin'in Urumçi şehrinden İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen Türk uyruklu bir şahıs, risk kriterleri çerçevesinde değerlendirilerek takibe alındı.

Gümrük işlemlerinin yapıldığı alanı geçtikten sonra x-ray cihazına sevk edilen şahsın valizleri, detaylı olarak arandı. Yapılan kontrolde valizler içerisinde, yurda kaçak getirilen 75 bin adet zayıflama hapı bulundu.

101 BİN ADET CİNSEL UYARICI HAP

Bir diğer tarifeli uçakla Urumçi'nden Türkiye'ye gelen Çin uyruklu iki şahıs da gümrük kontrol noktasını geçtikten sonra risk kriterleri çerçevesinde x-ray cihazına sevk edildi. Şüpheli yoğunluk tespit edilmesi üzerine gerçekleştirilen aramada A.M. isimli yolcuya ait iki valizde 101 bin adet cinsel uyarıcı hap, A.R. isimli yolcuya ait valizde ise 74 bin zayıflama hapı ele geçirildi. İki olayda yakalanan hapların toplam piyasa değerinin 530 bin 500 lira olduğu belirlendi. Açıklamada, söz konusu yakalamalarla ilgili soruşturmaların devam ettiği bildirildi.