Atatürk Havalimanı'nda virüs krizi

Atatürk Havalimanı'nda virüs krizi
Atatürk Havalimanı'nda virüs krizi
Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde pasaport kontrol sistemi kilitlendi. Sisteme virüs saldırısı olduğu iddia edildi. Saatlerce kuyrukta bekleyen yolcular 08.00 itibariyle içeri alınmaya başladı.

İSTANBULİstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Polnet Bilgi Sistemi’nde sabah saatlerinde meydana gelen arıza nedeniyle, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir saat yolcu giriş ve çıkışı yapılamazken, pasaport noktaları önünde uzun kuyruklar oluştu.

HAVALİMANI'NDA UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU
Sabah 06.30 sıralarında Polnet bilgi sistemindeki arıza, başta Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pasaport işlemleri gecikmeli olarak gerçekleştirildi. Sistem arızası nedeniyle Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pasaport kontrol noktaları önünde uzun kuyruklar oluştu.

Arıza nedeniyle bir saat yolcu giriş ve çıkışı yapılamazken, kuyrukta bekleyen yolcular yetkililere tepki gösterdi. Sistemin normale dönmesinin ardından yaklaşık bir saat sonra yurda giriş ve çıkışlar yeniden başladı.Bu arada yolcuların pasaport kuyruğunda beklemesinden dolayı uçaklar Atatürk Havalimanı’ndan gecikmeli havalanabildi.


DHA