Atatürk Koşusu'nda el ele birinci oldular

Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 86. yıldönümü nedeniyle çeşitli illerde koşular düzenlendi. Bolu'da düzenlenen koşuda, yıldız erkekler kategorisinde bu kez bir değil iki birinci çıktı.

BOLU - Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 86. yıldönümü nedeniyle çeşitli illerde koşular düzenlendi. Bolu'da düzenlenen koşuda, yıldız erkekler kategorisinde bu kez bir değil iki birinci çıktı. Son metrelerde el ele tutuşan Gerede İlçesi Dayıoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri Ertan Altın ile Uğur Akman birinciliği paylaştı. Sınıf arkadaşı olan Ertan ile Uğur, bugüne dek katıldıkları birçok yarışta ya birinci ya da ikinci olduklarını ama bu kez birinciliği paylaşmak istediklerini söyledi.
Ankara'daki etkinlikte ise Kara Harp Okulu ile Muhafız Alayı personeli Kara Harp Okulu'ndan Anıtkabir'e 4 bin 500 metrelik mesafeyi, "Ne mutlu Türküm diyene" diye tempo tutarak koştu. Bursa'nın Orhangazi ilçesindeki koşuya ise rahatsızlanan çocukların götürüldüğü ambulansta sağlık görevlisi olmadığı ortaya çıkınca ara verildi. (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7673497673490

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.