Atatürk posterini ters astı!

Atatürk posterini ters astı!
Atatürk posterini ters astı!
Gebze'de 23 Nisan kutlamaları nedeniyle Ticaret Odası binasına Atatürk posteri asmaya çalışan görevlinin dikkatsizliği ilçede günün konusu oldu...

GEBZE - Kocaeli'nin Gebze ilçesinde dün bayram nedeniyle Ticaret Odası binasına asılan Atatürk posterinin ters görüntüsü vatandaşların tepkisine yol açtı. Görevlinin dikkatsizlği sonucu ters asıldığı belirtilen poster, kısa süre sonra düzeltildi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Gebze Ticaret Odası binasına büyük bir Türk Bayrağı ile Atatürk'ün posteri asıldı. Ancak ters asılan poster vatandaşlar tarafından fark edilerek fotoğraflandı. Oda yetkililerinin bilgilendirilmesi üzerine poster düzeltildi.
Görevlinin bir anlık dikkatsizliği sonucu olayın meydana geldiğini belirten Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, posterin büyük olması nedeniyle tekrar indirilip düzeltilmesinin zaman aldığını, bu süre içinde de vatandaşlar tarafından fotoğraflandığını söyledi. Çiler, "Bu olaya çok üzüldük. İstemeyerek büyük bir hata yapılmış. Hata farkedildiği andan itibaren hemen düzeltme yapıldı ancak bazı kişiler fotoğrafını çekmiş" dedi.
Konuyla ilgili olarak Gebze Ticaret Odası'ndan da bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Atatürk posteri; 22 Nisan 2013 Pazartesi günü asılmaya çalışılırken rüzgar nedeniyle askı ipinin kayması sonucu ters dönmüş, akabinde ilgililer tarafından hemen düzeltilerek, doğru biçimde asılmıştır. Olayda herhangi bir kasıt olmayıp, söz konusu yanlışlıktan dolayı tüm Türkiye Cumhuriyeti halkından özür dileriz" denildi. (Mesut IŞIK/DHA)