'Atatürk romantikti'

Atatürk'ün, Makedonyalı Eleni'yle yaşadığı aşk, film oluyor. Filmin senaristi Aneta Şiyakova, Atatürk için "Çok romantik bir erkek" dedi. Şiyakova, ikilinin nasıl tanıştığını şöyle anlattı...

MANASTIR - Atatürk'ün, Makedonyalı Eleni'yle yaşadığı aşk, film oluyor. Filmin senaristi Aneta Şiyakova, Atatürk için "Çok romantik bir erkek" dedi. Şiyakova, ikilinin nasıl tanıştığını şöyle anlattı:
"Atatürk, Manastır Askeri İdadisi'nde okuduğu yıllarda bir gün Sirok Sokak'ta yürürken hayatında karşılaştığı en güzel gözleri gördü. Eleni penceredeydi. Bu ilk görüşte aşktı. Ne büyük şans ki bir arkadaşı Eleni'nin ailesini tanıyordu. Eleni'nin evine misafir oldu. Eleni, evini bırakıp Mustafa Kemal'le birlikte küçük bir çiftlik evine gitti."
Beyaz çiçekler...
Atatürk'ün bir kadın için en güzel hediyenin beyaz çiçekler olduğunu çok iyi bildiğini söyleyen Şiyakova, "Öylesine büyük bir savaşçı, sevdiği kadının karşısında nazik, yumuşak ve romantik olmayı da çok iyi biliyordu. Ancak Eleni'nin babası gizli aşk yerlerini bulduğunda romantizm de sona erdi" diye konuştu. Henüz tamamlanmayan filmin adının, 'Muhteşem Atatürk'ün Aşkı' yerine 'Manastır'da Bir Aşk' diye değiştirildiği belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7570877570870

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.