'Atatürk'süz karne baskıdan

Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, Hasan Ali Yücel Lisesi'nde yıl sonunda dağıtılan ve üzerinde Atatürk silueti bulunmayan karnelerle ilgili incelemenin tamamlandığını ve...

ZONGULDAK - Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, Hasan Ali Yücel Lisesi'nde yıl sonunda dağıtılan ve üzerinde Atatürk silueti bulunmayan karnelerle ilgili incelemenin tamamlandığını ve karneleri Milli Eğitim Yayınevi yerine özel bir şirketten temin eden okul yöneticileri hakkında soruşturma açtıklarını açıkladı.
Erkmen, "Özel şirketten temin edilen karnelerin bazılarında Atatürk siluetinin belirgin olmadığı, ancak bunun baskı hatasından kaynaklandığı, karnede herhangi bir silinti ve kazıntı yapılmadığı tespit edildi. Örneğin, aynı şirket tarafından basılan karnelerden bir okula verilenlerin tamamında Atatürk silueti belirgin olmasına rağmen, aynı seriden olup başka bir okula verilen karnelerin bir bölümünde ise Atatürk siluetinin belirgin olmadığı görüldü. Bu da açıkça olayın baskı hatasından kaynaklandığını ortaya koymakta" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7549527549520

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.