Atatürk'ün benzeri gözaltına alındı

Atatürk'ün benzeri gözaltına alındı
Atatürk'ün benzeri gözaltına alındı
Atatürk'e benzerliğiyle dikkat çeken tiyatro oyuncusu Göksal Kaya, adliyede ifade verdi. Alacak meselesi nedeniyle ifade verdiğini dile getiren Kaya, "Atatürkçüyüm, ona yakışmayan bir harekette bulunmam" dedi.

Mustafa Kemal Atatürk 'e benzerliğiyle dikkat çeken Göksal Kaya, aldığı bir davet üzerine geldiği İzmit'te dün Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınarak Kocaeli Adliyesi'ne götürüldü.

Öğleden sonra adliyeden ayrılan ve otele dönen, üzerinde yine Atatürk'ü anımsatan kıyafet de bulunan Göksel Kaya, 2009 yılında İstanbul 'da kalırken bir arkadaşı ile aralarındaki davada ifade vermeye gitmediğini anlattı. Kaya, "Mahkemeden celp gelmediği için ifade vermeye gitmemiştim. Olayı da zaten unutmuştum. Fakat yasa gereği mahkemeye ifade vermem gerekiyormuş. İfade vermem gerektiği için mahkeme tarafından arama kararı çıkartılmış. Polisler de sabah otele gelerek önce Emniyet Müdürlüğü'ne oradan da ifade için Adliyeye götürdü. İfademi verdikten sonra işlem tamamlandı" dedi.

Göksel Kaya, İzmit'e Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun davetlisi olarak geldiğini ve 23 Nisan etkinliklerine katılıp, okulları gezeceğini söyledi. Kaya, olayın yanlış anlaşılmadan kaynaklanmış olabileceğini belirterek, "Üstlendiğim misyon ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliğim nedeniyle bu özelliklerime yakışmayacak bir şey yapmam mümkün değil" dedi.

Göksel Kaya geçtiğimiz yıl da yine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı etkinlikleri kapsamında geldiği İzmit'te okulları gezerken, onu ilk kez karşılarında gören küçük öğrenciler sevinç çığlıkları atarak gözyaşları arasında boynuna sarılmışlardı. Bazı küçük öğrencilerin, 'Sen ölmemiş miydin? Senin ölmediğini biliyorduk' diyerek şaşkınlıklarını dile getirirken, onunla fotoğraf da çektirmişlerdi.

DHA - Orhan UZUN