Atatürk'ün mirasçıları CHP'yle mahkemelik oluyor!

Atatürk'ün mirasçıları CHP'yle mahkemelik oluyor!
Atatürk'ün mirasçıları CHP'yle mahkemelik oluyor!

Ülkü Adatepe 1 Ağustos'ta yaşanan trafik kazasında yaşamını yitirmişti.

Atatürk'ün geçen Ağustos ayında bir trafik kazasında yaşamını yitiren manevi kızı Ülkü Adatepe'nin çocukları, CHP ve İş Bankası'na miras davası açmaya hazırlanıyor.
Haber: FATİH YAĞMUR - fatih.yagmur@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Atatürk 'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin mirasçıları, 1 milyar dolarlık alacaklarının olduğunu öne sürerek İş Bankası ve Cumhuriyet Halk Partisi 'ne ( CHP ) dava açmaya hazırlanıyor.
Ülkü Adatepe'nin çocukları Ahmet Kemal ve Ali Kemal Doğancay, yaptıkları basın duyurusuyla 1 milyar dolarlık alacakları için İş Bankası ve CHP'ye ihtarname çektiklerini ve dava açacaklarını ifade etti. Ülkü Adatepe'nin mirasçılarının avukatları aracılığıyla yaptığı duyuruda Atatürk'ün son mirasçısının da kaybedilmesinin Türk halkını üzdüğü belirtilerek, şu sözlere yer verildi:
"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün kızı olan Ülkü Adatepe bilindiği üzere 1 Ağustos 2012 tarihinde talihsiz bir kazada vefat etmiştir. Ülkü Adatepe'nin çocukları olan Ali Kemal ve Ahmet Kemal Doğançay, annelerinin hayatı boyunca gerek İş Bankası gerekse CHP'nin annelerinin vasiyetnamede almaları gereken miras payını almadığını iddia ederek 28 Ocak 2013'te İş Bankası ve CHP'ye avukatları aracılığıyla 1 milyar dolarlık alacağın ödenmesi ile ilgili ihtarname keşide etmiştir ve dava açmaya hazırlanmaktadır. İzah edilen durumla ilgili 30 Ocak'ta bir basın açıklaması da yapılacaktır."

İş Bankası yetkililerinden edinilen bilgiye göre dava konusunda bir açıklama yapılmayacak. Ancak yetkililer daha önce de benzer davalarla karşı karşıya kaldıklarını ve ciddiye almadıklarını belirtiyorlar.


  http://www.radikal.com.tr/111885111188512

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hisse. - Clear

  Atatürk'ün hissesi %28 dir ve vasiyetinde "bu hisseler CHP'ye devredilmiştir.Ancak buradan "elde edien gelirler" Dil Tarih Kurumu'na,İnönü'nün çocuklarının tahsil masraflarına ve kendi varislerine dağıtılması vasiyet edilmiştir.Hukuken vasiyete itiraz suresi nedir bilmiyorum ama varis payı 1 milyar dolar yani 1.7 milyar TL(eski parayla 1.7 katrilyon) olmuşmudur,onu da bilmiyorum.

  Atatürk çülük hala en geçerli akçedir - velmas75

  Beş kuruş koymadan iş bankası hisselerine %28.8 oranında ortak olan CHP nin Atatürkçülüğü ile onun mirasçıları arasındaki Atatürkçülük kavgası, tamamen duygusal ilişkilere dayanıyor. Her fırsat ta kul hakkı diyen CHP liler, acaba hiç düşündülermi! 1924 ten beri CHP, kendi vatandaşının hakkını yani kul hakkı yiyor. Birde buna mirasçılar eklensin....