Atatürk'ün mirasçıları CHP'yle mahkemelik oluyor!

Atatürk'ün mirasçıları CHP'yle mahkemelik oluyor!
Atatürk'ün mirasçıları CHP'yle mahkemelik oluyor!

Ülkü Adatepe 1 Ağustos'ta yaşanan trafik kazasında yaşamını yitirmişti.

Atatürk'ün geçen Ağustos ayında bir trafik kazasında yaşamını yitiren manevi kızı Ülkü Adatepe'nin çocukları, CHP ve İş Bankası'na miras davası açmaya hazırlanıyor.
Haber: FATİH YAĞMUR - fatih.yagmur@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Atatürk 'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin mirasçıları, 1 milyar dolarlık alacaklarının olduğunu öne sürerek İş Bankası ve Cumhuriyet Halk Partisi 'ne ( CHP ) dava açmaya hazırlanıyor.
Ülkü Adatepe'nin çocukları Ahmet Kemal ve Ali Kemal Doğancay, yaptıkları basın duyurusuyla 1 milyar dolarlık alacakları için İş Bankası ve CHP'ye ihtarname çektiklerini ve dava açacaklarını ifade etti. Ülkü Adatepe'nin mirasçılarının avukatları aracılığıyla yaptığı duyuruda Atatürk'ün son mirasçısının da kaybedilmesinin Türk halkını üzdüğü belirtilerek, şu sözlere yer verildi:
"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün kızı olan Ülkü Adatepe bilindiği üzere 1 Ağustos 2012 tarihinde talihsiz bir kazada vefat etmiştir. Ülkü Adatepe'nin çocukları olan Ali Kemal ve Ahmet Kemal Doğançay, annelerinin hayatı boyunca gerek İş Bankası gerekse CHP'nin annelerinin vasiyetnamede almaları gereken miras payını almadığını iddia ederek 28 Ocak 2013'te İş Bankası ve CHP'ye avukatları aracılığıyla 1 milyar dolarlık alacağın ödenmesi ile ilgili ihtarname keşide etmiştir ve dava açmaya hazırlanmaktadır. İzah edilen durumla ilgili 30 Ocak'ta bir basın açıklaması da yapılacaktır."

İş Bankası yetkililerinden edinilen bilgiye göre dava konusunda bir açıklama yapılmayacak. Ancak yetkililer daha önce de benzer davalarla karşı karşıya kaldıklarını ve ciddiye almadıklarını belirtiyorlar.