'Atatürk'ün yaptıklarını kim yapsa karşı çıkardık'

'Atatürk'ün yaptıklarını kim yapsa karşı çıkardık'
'Atatürk'ün yaptıklarını kim yapsa karşı çıkardık'
Yeni Akit gazetesine tartışılan "10 Kasım" ilanını veren Sancaktar dergisinin sahibi Eyüp Gökhan Öztekin, Atatürk'ün yaptıklarını kim yapsa karşı çıkacaklarını söyledi.

Radikal.com.tr - CNN Türk’te Cüneyt Özdemir’in hazırlayıp sunduğu 5N1K programına, Yeni Akit gazetesine tartışılan “10 Kasım” ilanını veren Sancaktar dergisinin sahibi Eyüp Gökhan Öztekin ile dün Mustafa Kemal Atatürk ’e hitaben yazdığı ve kişisel Facebook hesabından paylaştığı mektupla gündeme gelen Nasuh Mahruki konuk oldular.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 75′inci ölüm yıldönümünde Sancaktar dergisinin verdiği, “Olmasaydı da olurduk” ilanını savunan Öztekin, “Atatürk’ün yaptıklarını başka birisi de yapsa karşı çıkardık” diye konuştu.

“Değerlerimizle barışık bir cumhuriyet tanımı istiyoruz” diyen Öztekin, kendi aile büyüklerinin modern insanlar olduğunu ama Atatürk konusunda onları ikna edemediğini kaydetti.

Atatürk’e hitaben yazdığı mektupta ne anlatmak istediğini açıklayan Mahruki ise, “Laiklik, devletin her vatandaşına birey olarak yaklaşmasını sağlayan bir sistemdir. Diğer türlü çatışma çıkar” diye konuştu.