Atatürkün yayınlanmamış fotoğrafları

Atatürkün yayınlanmamış fotoğrafları
Atatürkün yayınlanmamış fotoğrafları
Kurtuluş Savaşı döneminin en önemli olaylarından biri olan Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 92'nci yılında Ulu Önder'e ait fotoğraflar ortaya çıktı

Tahsin GÜNER

ANKARA - Atatürk ’ün Ankara’ya gelişinin 92’nci yılında işadamı ve koleksiyoner Muhammet Yüksel’in arşivinden Atatürk’e ait yayınlanmamış olduğu öne sürülen fotoğraflar ortaya çıktı.

Fotoğraflar arasında Atatürk’ün İzmir Kız Muallim Mektebi’ni ziyareti sırasında okulun ziyaretçi defterine kendi el yazısı ile kaleme aldığı yazının fotoğrafı da yer alıyor. Atatürk ve temsil heyetinin üyelerinin 27 Aralık 1919’da Dikmen sırtlarından Ankara’ya gelmesi Kurtuluş Savaşı dönemindeki en önemli olaylardan biri olarak gösteriliyor.(dha)


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Ankara

  ,

  İzmir

  ,

  Kız

  ,

  işadamı

  ,

  Aralık

  http://www.radikal.com.tr/107372210737226

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  27 Aralik 1919 - nyoped

  O gune donun. Ulke isgal altinda... Halkin sirtinda saltanatlik, halifelik gibi ucubeler... Kadinlar birey olarak gorulmuyor... Haci hocanin sozu bilim adamlarinin sozunden cok daha onemli... Aydinlarin yarisi saltanatci... diger yarisi mandaci...

  Ata? - Canazzo

  Vallah benim (atam) dedem(a.r.e.)siki siyah sacli ve cekik/kahverengi gözlü bir adamdi ve senede bir nasip olursa, giderim mezarinda duami ederim. Simdi bu Atanin fotograflarini gösterince ve görünce ne gecer insanin eline, tanimadigin bir insana bu fixlenme neden, anlamis degilim. Bana cok sanal geliyor. Evet o hepimizin Mustafa Kemali ve Türkiyeyi kuranlarin lideriydi. Saygilarimizla anariz, o kadar bitti. Artik rahmetliyi rahat birakin!

  @remurisat - mataman

  Ben hem dogan medyayi okurum hemde senin yandas dediklerini. Aramizdaki fark bu oluyor. Ayrica zorunami gitti ne demek pek anlamadim ama hic hosuma gitmedigi kesin...

  mataman - remurisat

  Zoruna mı gitti ? Rahatsız oluyorsan o zaman neden Doğan Grubu gazetelerini okuyorsun ! Git Zaman oku Sabah oku Yeni Şafak oku Akit oku ! Onlarda hiç Atatürk resmi yok korkma !

  sayin mataman - hawardishewiti

  dikkat ederseniz, bu yanlizca dogan medya da yayinlanmiyor. sanki bir fiktif bir basbakan fiktif bir toplantida medya baronlari ilen basina kapali bir toplanti yapmis, ve bu toplanti karari ilen, ritüellesmis bir halde millete "yayinlanmamis" fotograflar sunup baska seylerden dikkatlerini cekmeye calisiliyor. :) yakinda osmanli padisahlarininda hic yayinlanmamis fotograflari cikarsa, hic mi hic sasirmamali. zaten "bir dakika ya kardesim, o zamanlar fotograf makinasi yoktu" diyecek redaktörlerde birer birere iceri alinmis oldugundan, ve milleti de klasik türk dizikolikliginden dolayi fotograf-makinesinin tarihini bilmediginden" sorun olmaz bence :))

  Adet - mataman

  Artik adet oldu nasil oluyorsa Dogan medya her yil Atanin hic yayinlanmamis resimlerini hatta filmlerini buluyor. Bazen bunlarin bir arsivi var yavas yavas buradan servis ediyorlar diyorum. Bunun haber degeri varmi acaba?