'Ateistler' açıkladı: Adnan Oktar suç işliyor

'Ateistler' açıkladı: Adnan Oktar suç işliyor
'Ateistler' açıkladı: Adnan Oktar suç işliyor
Fazıl Say'a Twitter'da yazdığı ve paylaştıkları nedeniyle verilen hapis cezasının ardından açıklama yapan, "Bir Grup Ateist" Oktar'a kendi yöntemiyle cevap vermek için açtıkları davanın reddedilmesi üzerine suç duyurusunda bulundu.

Adnan Oktar’ın “ateizm, materyalizm, Darwinizm, Marksizim” gibi kuram ve düşünce sistemlerini savunanlara hakaret ettiği gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu yapıldı. Savcılık "suç unsurları oluşmadığı" gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi.
Bianet'ten Ayça Söylemez'in haberine göre, Avukat Gürkan Özocak, bugün takipsizlik kararına itiraz edeceklerini söyledi.
Oktar ise kendisinden şikayetçi olanların avukatlığını yapan Özocak ve Avukat Mehmet Ali Köksal hakkında "adil yargılamayı etkilemek" ve "soruşturmanın gizliliğini ihlalden" suç duyurusunda bulundu.
Oktar'la ilgili yapılan suç duyurusu dilekçesinde, “evrimci, materyalist ve ateist kimselere karşı, toplumun diğer kesimini kin ve düşmanlık duyguları beslemeye tahrik eden şüphelinin (Oktar’ın), birden çok kez işlemiş olduğu bu fiil uyarınca zincirleme şeklinde işlenen halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçu meydana geldiğinden, Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 43. ve 216. maddeleri uyarınca cezalandırılması istemiyle kamu davası açılması” talep ediliyordu.
Dilekçede, “Harun Yahya” mahlaslı Oktar’ın kendine ait internet sitesinde, A9TV adlı televizyon kanalında, YouTube’da yayınladığı video ve programlarında ve kitaplarında, ateizm ve Marksizm gibi kuramları benimseyen/inanan kişiler hakkında alaycı ve hedef gösteren açıklamalarda bulunduğu ifade edildi.
Oktar hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıklayan “Bir Grup Ateist”, kim olduklarını ve neden suç duyurusunda bulunduklarını “Adnan Oktar Suç İşliyor” adresindeki blog ’ta anlattı.
Grup açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Oktar ve ekibi eleştiri ve ifade özgürlüğü sınırları içinde kalan pek çok yazarı ve web sayfasını dava etti. Fikirlerini beğenmedikleri ve katılmadıkları toplum içindeki pek çok kesimin dünya görüşünü, felsefi düşüncesi ve dini inancını kendi dava ettikleri ifadelerden kat kat ağır ifadeler kullanarak aşağılamaya ve söz konusu toplum kesimlerine sürekli hakaret etmeye devam ediyor.” 

'AKILLARI ÇOK ZAYIFTIR'

Suç duyurusunda Oktar’ın söylediği şu sözleri nedeniyle yargılanması gerektiği belirtildi:

PKK da aynı kafada, bunlar da aynı kafada. Hepsinde o Darwinist, materyalist, Stalinist, Leninist güruhun o deccali, kan dökücü, acımasız ruhu vardır.”

“Darwinist ve materyalist insanların akılları çok zayıftır... Bu masonların oyunu dedik ve bütün katliamları yapanlar Marksist, Darwinist, materyalist eğitimden geçmiş adamlardır.”

“Bütün İslam alemini esir almışlardır. Müslümanların bugünkü perişan hallerinin sebebi Darwinizm’dir. Osmanlı’nın yıkılışının nedeni Darwinizm’dir...”

“Materyalist, ateist, Darwinist bir eğitim sonucunda babası çocuğunu maymun olarak görüyor, böcek gibi görüyor. Çocuk da babasını maymun ya da goril olarak görüyor.”

“Hitlerin hocası, Hitleri Hitler yapan adam; uluslar ancak Darwin’in yaşam kavgasına benzer, şiddetli bir rekabetle gelişebilirler diyor. Her yerde görüyorsunuz yani Darwinizmin etkisini.”


  http://www.radikal.com.tr/1131529113152919

  YORUMLAR
  (19 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Adnan Oktar Haklıdır - vk_2012@hotmail.com

  İddaların hepsinin de kanıtı vardır, halkımız Stalini ,lenini, Hitleri, Saddam Hüseyini, Maoyu, Poypotu, Abdullah öcalanı tanıyor. Bu İsimlerin hepsi komünist, marksist, darwinist veya faşisttir. Bu saydığım kişilerin darwinist olduğunu kendileri söylüyor zaten. Ortak noktaları da kandır.

  hakaret cezasız kalmadı - redemin

  Fazıl Say dini eleştirdiği için ceza almadı. Açık açık dine ve dindar insanlara ağır hakaretlerde bulundu. Kanunlarımıza göre de cezasını aldı. Burada garip yanlış bir durum yok. Herkes istediği şekilde eleştiri yapabilir ama kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yoktur.

  Özgür ve Laik bir ülkede yaşıyoruz - Burak soylu

  Herkes istediği düşünceyi savunabilir. Ama insan önce karşı düşünceye de saygılı olmayı bilecek. Hakaret eden kişi tabi ki cezasını almalı. Adnan Oktar gayet modern ve açık fikirli bir insan. Yobazlara karşı savaş açmış durumda. Zaten ateist olan birçok insan yobaz tipleri gördüğü için inançlı olamıyor. Halbuki dinimiz sevgi, barış, neşe, özgürlük ve güven dinidir.

  inançlar ekmek su gibidir ! - kpnk

  devlet yapısı gereği demokratik olamaz, devlet yapısı gereği eşit-özgür de olamaz, çünkü parlementer sistem mülkiyet,sınır,sınıf anlayışı ile oluştuğu için sermaye gericiliğinin ve güç dengesinin iktidarını oluşturur, savaşların-katliamların-faşist uygulamaların nedeni sermaye ve sömürü politikasına tamah eden inanç gruplarının çağdışı eseridir, insanlık tarih boyunca özgürlüğü için mücadele etmiştir, inançta da ekmeğinde de, mülkiyet-sermaye var oldukça sömürü-kölelik olur ve bu cahillerden ve cehaletden de çıkış zor olur!

  ağzı olan konuşuyor - mazeppa

  Aleyhte yazılmış yorumlara verilen olumsuz puanlardan takipçilerinin okur yazarlık oranını tespit etmek mümkünse eğer okumayan bir kitleye birileri de oturur canının istediği ve işine geldiği gibi anlatır bilip bilmediği her şeyi. insanların uzmanlaştıkları konu dışında konuşmaya çekindiği tevazünün hakim olduğu bir gün görecek miyim acaba?

  GEREKSİZ BİR CANLI - urhan

  Asırlardır egemenlerin egemenliklerini sürdürebilmek için tüm toplumu uykuda tutacak bir formüle ihtiyaçları olmuştur. ve en büyük formulü aslında yenı bulmadılar eskiden beri aynı silahı aynı formulu kullanmışar:DİN. Hep siddet içerikli, insanları düşmanlaştıracak söğlemler var hep dincilerin dillerinde.ve mantıklı yorumların beğenilerinden mantıksız yorumların beğeneilmemesinden de anlaşılıyor zaten neyin mantıklı olup olmadığı. B adamın gereksiz ve ciddiyet alınmaması gereken bır adam! olduguna inanıyorum..

  Birisi... - Sade_Vatandas

  Adnan bey mi dedi? Ve ardından savundu..:), helal olsun valla.