'Ateş ettim ama öldürmedim'

'Ateş ettim ama öldürmedim'
'Ateş ettim ama öldürmedim'
Gülsuyu'nda öldürülen Hasan Ferit Gedik'in katil zanlısı Mert K., "Sol gruplar bizi tehdit ediyordu. Ateş ettim ama öldürmedim"dedi.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde Hasan Ferit Gedik’in öldürüldüğü olayda katil zanlısı olduğu iddiasıyla tutuklanan Mert K.’nın savcılık ifadesinin ayrıntıları ortaya çıktı. Gülsuyu’nda fırıncılık yaptığı öğrenilen 21 yaşındaki Mert K. Gedik’i öldürdüğü iddialarını kabul etmedi.
Gedik’in katil zanlısı Mert K. savcılıkta verdiği ifadede sol grupların kendileri ve ailelerini dergi ve gazete almaları için tehdit ettiklerini ve işyerlerini molotofladıklarını iddia ederek şunları söyledi: “Olay günü saat 20.30-21.00 sıralarında sesleri duydum. Evden çıktığımda meydanda yürüyen kalabalığı gördüm. Kalabalık meydana doğru gidiyordu. Kalabalığın arkasından 4-5 kişilik bir grup daha yürüyordu. İkisinin yüzünde maske vardı. Birisi bana ‘Ne bakıyorsun lan hayırdır’ dedi. Maskeli, belinden silah çıkarıp bana ateş etti. Kendimi yere attım. Mahallemiz güvenli olmadığı için üzerimde silah taşıyordum. Belimde tabanca ve pompalı tüfek vardı. Önce tüfekle 3-4 el ateş edip mahalle içerisinde kaçmaya başladım. Arkamdan beni kovalarlarken peşimi bırakmaları için belimdeki tabanca ile arkama bakmadan ateş ettim. Daha sonra 2 mahalle yukarıya kaçıp belimdeki silahları Hakan isimli arkadaşıma bırakıp kaçtım.” Olayda çete lideri olduğu iddiasıyla Antalya’da yakalanarak İstanbul ’a getirilen Mesut T.’nin de savcılıkta verdiği ifadede çete lideri olduğu iddialarını reddettiği öğrenildi. Mesut T. ifadesinde şunları söyledi: “Öldürülen ve yaralanan şahısları tanımıyorum. Adliye koridorunda mahalleden tanıdığım Mert K. isimli şahıs bana ‘Süleyman Tüfekçi’nin evinin alt kısmında yanında Ümit Yeşilkaya ve Ferhat Keleş olduğu halde otururlarken karşı taraftan örgütçü olarak bilinen bir kısım şahısların geldiğini ve silahla ateş ettiklerini bunun üzerine kendilerinin de pompalı tüfekle karşılık verdiklerini’ söyledi. Ben şahıslara talimat vermedim.” Olayla ilgili 14 kişi tutuklanmıştı.


  http://www.radikal.com.tr/1154707115470710

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  çetelerden umut bekleyen iktidar zavalliligin durusunu sergiliyor - ercan02

  Adamin ifadesine bakin " Mahellemiz pek güvenli olmadigi için üzerinde bir tabanca birde ponpali silah tasiyordum" Adam resmen cepanelik. Nedeninin görülmesi hiçte öyle zor degil, çete elamani ve solcularla çatisma içindeler. Solcular bu uyusturucu çetelere izin vermiyor, adamlarin ratlari ellerinden gidiyor. Iktidar ise solculari çetelere kirdirip prim toplama pesinde. Ama iktidar unutmasinki ahlak çöküntüsü ekmek toplumsal çöküntünün habercisidir. Burada yine solcular düsüncelerinin gerektirdigi tutumu alarak, uyusturucu trafigine geçit vermiyorlar. Dogruda yapiyorlar. çetelerden umut bekleyen iktidar ise zavalliligin durusunu sergiliyor.

  ... - noelon

  bu ülkede çok perdeli bir tiyatro oynanıyor... tiyatonun baş kahramanı ise iktidar partisi... senaryo gereği baş kahraman iyi, diğer her kişi, grup, fikir kötü... figüranlar da var tabii... tiyatroda, konusu gereği kötü insanlara baş kahramanımız o da yetmezse çeşitli figüranlar saldırıyor... onları çeşitli araçlar kullanarak imha ediyor... diğer figüanlar ise bu saldırıyı onaylıyor, baş kahramanı veya saldırının içindeki diğer figüranları yüceltiyor, aklıyo, paklıyor...! işin ilginç kısmı bu saçma tiyatro oyununu halkın önemli bir kısmı heyecanla izliyor, beğeniyor, akışlıyor, senaryonun özünü oluşturan yalanlara kanıyor... ülke koca bir tiyatro saonuna döndü bu salonda insanların canına, yaşamlarına mal olan çirkin, kirli, karanlık, sefil bir tiyatro oyunu oynnıyor... iyi de gişe yapıyor...!

  Üzerinde ne taşıyormuş? - YorumcuKulanici

  "Mahallemiz güvenli olmadığı için üzerimde silah taşıyordum. Belimde tabanca ve pompalı tüfek vardı." Haydi anladim üzerinde silah taşıyor da kim üzerinde sayir zamanda pompalı tüfek taşır. Çok saçma ve fiziksel olarak neredeyse mümkün değil.

  Mide bulandırıcı - sks222

  Radikal iyice dezenformasyon ve kirli savaş gazeteciliği yapmaya başladı. Sanırım savaş tamtamlarının sesleri duyuluyor. Bu fotoğrafla ilgiyi haberde ( sizin deyiminizle sözde haberinizde ) Bulmak mümkün değil. Fotoğrafla okuyucuların ilgiyi kurmaları başka haberlerle birlikte kurmaları sağlanacak. Polisin şafak operasyonları ( dikkat edin isim romantik, haberde hiçbirşey yok araya çatıdan kaçmaya çalışanlar dikkati çekti yaıyorlar sadece) Sabaha karşı semtler basılıyor, insanlar bilinmez şekilde lıp götürülüyorlar. Bu haberde katillerin ağzından sol örgütlerin bu semtlerde yaptığı zulüm anlatılıyor. bir başka haberde Gezi sürecinde çekilen yukarıdaki sapanlı teyze fotoğrafındaki kadının da bu operasyonlarda yakalandığını duyacaksınız. Tam bir dezenformasyon. Evet radikal siz açıklayın bu fotoğraf bu haberin üzerinde ne arıyor ?

  sanki vahşi batı - xoce7506

  katilin ne kadar masum hazırlıksız ve rutin bir günde olduğu ifadelerinden anlaşılıyor zaten mahalle güvenli olmayan bir mahalleymiş ve bunun için yanında herhalde hergün tabanca ve pompalı taşıyormuş hiç üşenmeden yorulmadan belli etmeden yemezler bunları.....

  Sola çamur at ki AKP yesin - szna

  AKP'nin valisi, iç işleri bakanı ve başbaşıyla çok benzer ifadeler. Sadece bürokrasi ağzı eksik bu adamda. Motolof, saldırı, ve öz savunma. Bu nedenle arkadaş mecburen kendini korumak için - tıpkı palalı gibi - öldürmüş. İmam ve cemaate buyrun. Yalanlarınızı halk biliyor, yargı katilleri aklasa da halkin laneti üzerinizde olacak.

  Pompalı tüfek?? - birgün

  Mahalle güvenli değil...kendimi korumak için silah taşıyorum. Taşıdığı silah: Pompalı tüfek?!?!?!!? Tabii güvenlik risklerine bağlı olarak yanlarında biksi, lav silahı, roketatar, tanksavar taşınan mahalleler var. Damar ifadeler de var: Maske takıyordu...dergi almam için baskı yapılıyor dükkanıma molotof atılıyordu...ne bakıyorsun deyip ateş etmeye başladı...Bunlar tecavüz vakalarından sonra "sen de erkek misin dedi...seni başka erkeklerle aldatıyorum dedi...diğer erkekler senden daha iyi dedi...türü ifadelerin siyasal olanı.YERSEN