Ateşten günler

Ateşten günler
Ateşten günler
Suruç'tan bugüne kadar olan terör olayları hangi şehirlerde yaşandı? Hangi şehirler şehit verdi? Ölenlerin kaçı asker, kaçı polis? Kaç sivil yaşamını yitirdi? 90'lardaki terör olayı sayısına yaklaşıyor muyuz? 

RADİKAL – Hürriyet gazetesinden Güliz Arslan’ın yazısı ve araştırması şöyle: Türkiye , 7 Haziran’daki genel seçimden beri son yılların en kanlı günlerini yaşıyor. Özellikle 20 Temmuz’daki Suruç saldırısından bugüne neredeyse olaysız bir gün geçmedi. Yaşanan terör olaylarında onlarca insan hayatını kaybetti, yüzlercesi yaralandı. Saldırılardan medyaya yansıyanları taradık. 29 Ağustos sabaha karşı Türkiye’nin terör tablosu böyleydi. Ölümleri birer rakama indirgemek çok da doğru değil elbette. Her biri “Kışın evlenecekti, korku filmi izleyemezdi, canı hep o kurabiyeden çekerdi, çocuklarına çok düşkündü” diye uzun uzun anlatılabilecek birer hikâyeydi. Ama bazen hikâyelere gözyaşı dökmek kadar, rakamların yüzümüze çarpmasına da izin vermek gerekiyor. Yaşamını kaybedenlerin anısına saygıyla, zor günleri bir an önce geride bırakmak umuduyla..


  http://www.radikal.com.tr/142424414242442

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kim başlattı? - Gılgameş

  Biliyorsunuzdur eminim. Ama nedense bir kere daha yazmak istedim. Savaşın bu perdesini açan AKP'dir. Giden tüm canların, akan kanın sorumluluğu da AKP'nin boynundadır. Umarım bu gerçeği görür, gelen ikinci seçim de daha önce yaptığınız hatayı tekrarlamazsınız. Çünkü AKP'nin seçimi savaştır. Türkiye'nin askeri anlamda kazanamayacağı bu savaşa neden çocuklarımızı veriyoruz diye düşünün.

  SANA BU YOLLAR HELAL OLSUN - m.rozbilen

  Erdoğan'ın canı sağ olsun. Canımız malımız ona feda. Yeter ki o huzurlu olsun, partisi de iktidarını sürdürsün. Ölen canların ne kıymeti var? Ölmesini bilmeyenler polis asker olmasın. Hatta PKK'li gerilla, sivil dayanışmacı, sosyal faaliyetçi, yardımsever falan olmasın. Geriye ne kaldı dersiniz?