Atıldığı belediyeye başkan olup döndü

Atıldığı belediyeye başkan olup döndü
Atıldığı belediyeye başkan olup döndü

Başkan Hakkı Çelik temizlik işçisiydi.

KİLİS - Polateli İlçesi Belediyesi’nde temizlik işçiliği yaparken 2004’te işine son verilen Hakkı Çelik, kendisini işten çıkarttığını öne sürdüğü belediye başkanına rakip olup, 15 oy farkla seçimi kazandı.
CHP’den son iki dönemdir belediye başkanı olan CHP’li Mustafa Polat, iddiaya göre, 2004’te maaşlarının ödenmemesi nedeniyle tepki gösteren beş yıllık temizlik işçisi Hakkı Çelik’in işine son verdi. İşsiz kalan, evli ve dört çocuk babası Çelik, bir yakınının yanında emlakçılık yapmaya başladı. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde  AKP adayı olarak yarışa katılan Hakkı Çelik, 262 oy alarak, 248 oyda kalan Mustafa Polat’ı 14 oy farkla geçti. Ancak Polat sonuca itiraz etti. İlçe Seçim Kurulu’nun yeniden yaptığı sayım sonucu Çelik’in oyu bir artarak 15 oldu. Çelik, artık Polateli için çalışacağını söylüyor:
“1999 yılında Polateli Belediyesi’nde işçi olarak işe başladım. 2004’te CHP’li başkan beni işten çıkarttı. İşsizken çok güç şartlarda yaşamımı idame ettirdim, zorluklar yaşadım ama azmettim çalıştım.Ben tüm mesaimi harcayarak  ilçeme gereken hizmeti vereceğim.”  (dha)