Atilla Taş serbest bırakıldı

Atilla Taş serbest bırakıldı
Atilla Taş serbest bırakıldı
Sosyal medyanın aktif isimlerinden sanatçı Atilla Taş, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili attığı tweet'ler nedeniyle gözaltına alındı. Yeşilköy Polis Merkezi'nde ifade veren Taş serbest bırakıldı.

RADİKAL-Sanatçı Atilla Taş, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili attığı tweet'ler nedeniyle gözaltına alındı. Gözaltına alındığını Twitter duyuran Atilla Taş, "Başbakan ile ilgili  tweet'lerimle ilgili ifadeye çağrıldım. İtiraz etmiştik kabul edilmedi. Şimdi Anayasa mahkemesine, o da olmazsa AİHM'e gideceğim" ifadelerini kullandı.

Gözaltına alınmasıyla ilgili de tweet atan Taş, ""Fikirlerim yüzünden özellikle haklıliğımı bildiğim fikirler yüzünden gözaltına alınmak şereftir. Kimseden korkum yok. Yüzüm açık alnım ak!" dedi. Taş, ayrıca, kendini emniyete götüren polis aracıyla kaza yaptıklarını da söyledi.

'SUSTURAMAZLAR' DEMİŞTİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz şubat ayında Atilla Taş'ı mahkemeye vermişti. Taş ise kararı "Ahmet Davutoğlu tarafından Ankara 2.ve 5. Sulh ceza mahkemesine verilmişim.4 tweet'ime yasak getirmişler.Avukatlarımla görüştüm susturamazlar!" tweet'iyle duyurmuştu.

İFADESİNİ VERDİ SERBEST  

Şarkıcı Atilla Taş, ifade verdikten sonra, Yeşilköy Polis Merkezi'nde ayrıldı.Taş, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, Başbakan hakkındaki tweetleri nedeniyle ifadeye çağrıldığını söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/130759513075955

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DÜNYANIN EN ÖZGÜR ÜLKESİ Mİ?! - user925923

  hazımsızlık problemi olanlar insanları korkutmaya çalışarak toplumumuzu da iyice yaşanmaz hale getirmek istiyor... insan olanlar korkmaz taş kalpli zorbalardan HELAL SANA ATİLLA TAŞ

  demokrasinin Z sini - kaşınan adam

  60 yıllık hayatımda ne başbakanlar ne Cumhurbaşkanları gördüm.Bunlar kadar demokrasi kültürünü hazmedememiş olanını hiç görmedim.Demirel ,Özal ,Ecevit, Türkeş hakkında yazılanlar çizilenler ,oynanan skeçler bunların zamanında olsaydı herhalde insanları gözlerini kırpmaksızın idama gönderirlerdi.

  kendi akislerinden korkanlar... - hllcvl

  Sevgili Atilla, aynada kendi akislerini görmekten korkanlar bunlar! Herşey rağmen birileri cesaret edip o aynayı suratlarına tutmakta ısrar ederse de, o akisi görmemek için yapacakları başka birşey kalmıyor. Fakat bilmedikleri bir şey var ki o aynaları tutanları içeriye tıkmakla bitiremeyecekleridir!

  Hesap veremeyenler anca susturmaya çalışıyor - generalduncan

  Bir kere bile kendi seçtiği gazetecilerden başkalarının karşısına çıkıp soruları cevaplamayan, halkın sorularını cevaplamayan, eleştiri duymaya tahammül edemeyen, siyasi hayatını sadece "oy getiren şeyleri lanse et, diğerlerini örtbas et" politikası ile sürdürmeye çalışanlar şimdi de tweet engelleterek muhalif görüşleri susturmaya çalışıyorlar. Demokrasilerde siyasiler halka hesap verirler, halkı dava etmezler. Demokrasi tramvayından kaç zaman önce indiklerini siz hala göremiyor musunuz?

  Taş gibi delikanlı - user399986

  Zamanında sevmezdik,"pop sanatçısı" derdik.Herkesten delikanlı çıktı.Helal olsun sana!