Atilla Taş'a 11 ay 20 gün hapis

Atilla Taş'a 11 ay 20 gün hapis
Atilla Taş'a 11 ay 20 gün hapis
Şarkıcı Atilla Taş, doğaya salınmak üzere İnegöl Belediyesine ait barınaktan nakledilen köpeklerden 84'ünün telef olmasına ilişkin attığı tweette İnegöl Belediye Başkanı Aktaş'a hakaret ettiği gerekçesiyle 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Şubat 2015 tarihinde gerçekleşen köpek ölümleri nedeniyle Atilla Taş’ın şahsına hakaret ettiği gerekçesiyle İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından açılan hakaret davası İnegöl 2.Asliye Ceza Mahkemesi’nde sonuçlandı. Mahkeme Taş'ı,  Başkan Aktaş'a hakaret ettiği gerekçesiyle  11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı. 

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde, 25 Şubat 2015'te Çamönü Mahallesi yakınındaki bir arazide telef olmuş 84 köpek ile baygın halde 13 köpeği gören vatandaşlar, belediye ve jandarmaya haber vermişti. Telef olan köpekler, Yenişehir Belediyesi ekiplerinin açtığı çukura gömülmüş, baygın bulunanlar ise tedavi altına alınmıştı. İnegöl Belediyesi yaptığı açıklamayla, söz konusu köpeklerin, belediyeye ait barınakta tedavi, kısırlaştırma, aşılama ve kulak küpesi işlemlerinin ardından doğaya salınması için iki görevliye teslim edildiği bildirilmişti.

Atilla Taş Alinur Aktaş'a "Ne insana saygınız var, ne hayvana, ne doğaya. Lafa gelince Müslüman. Bu yaptığını caniler yapmaz" ve "Sen ne vicdansız biriymişsin başkan efendi. Bu köpekleri neden katlettin? Yazıklar olsun sana" gibi ağır cümleler ile eleştirilerde bulunmuştu.İnegöl Belediye Başkanı Aktaş ise bu olayla ilgili attığı tweette kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Taş aleyhine dava açmıştı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre acılan davada mahkeme kararını verdi ve Twitter'daki paylaşımı nedeniyle "alenen hakaret" suçunu işlediğine kanaat getirilen Taş'ın 11 ay 20 gün hapisle cezalandırılmasına karar verildi. Mahkeme cezayı erteledi. 

BURSA-AA