Atlanta bombacısı suçunu itiraf etti

İki kişiyi öldürmek ve 120'den fazla kişiyi yaralamakla suçlanan 'Atlanta Bombacısı', dokuz yıl sonunda suçunu itiraf etti. Eric Robert Rudolph, 'itirafa bağlı ceza indirimi kapsamı'nda Atlanta 1996 Olimpiyatları sırasındaki saldırının yanı sıra, üç saldırıyı daha üstlendi.

MONTGOMERY - İki kişiyi öldürmek ve 120'den fazla kişiyi yaralamakla suçlanan 'Atlanta Bombacısı', dokuz yıl sonunda suçunu itiraf etti. Eric Robert Rudolph, 'itirafa bağlı ceza indirimi kapsamı'nda Atlanta 1996 Olimpiyatları sırasındaki saldırının yanı sıra, üç saldırıyı daha üstlendi. Böylece, ölüm cezasından kurtuldu. Dört kez müebbet hapse mahkûm olması beklenen Rudolph'un hayatının sonuna kadar demir parmaklıklar arkasında kalacağı belirtildi.
Atlanta Olimpiyatları'nda, olimpiyat parkına yerleştirilen bomba sonucu bir ABD'li kadın ölmüş, olay yerine yetişmeye çalışan TRT kameramanı Melih Uzunyol da kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. 'Tanrı'nın Ordusu' adlı kürtaj, gay ve Yahudi düşmanı bir grubun üyesi olan Rudolph, Alabama'daki bir kürtaj kliniği ve bir lezbiyen diskoteğine bombalı saldırı düzenlediğini de itiraf etti. (aa, afp)


    http://www.radikal.com.tr/7435397435390

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.