ATM vurgununda son numara, telefon hattı

Bir bankanın otomatik para çekme makinesinin yanına yerleştirilen ve üzerine bankanın adı ve logosunun bulunduğu çıkartma yapıştırılmış telefonla vurgun yapıldığı belirlendi.

ANTALYA - Bir bankanın otomatik para çekme makinesinin yanına yerleştirilen ve üzerine bankanın adı ve logosunun bulunduğu çıkartma yapıştırılmış telefonla vurgun yapıldığı belirlendi.
Konyaaltı Altınyaka yol kavşağında bulunan bir ATM'ye kredi kartını kaptıran bir kişi, polisi arayarak yardım istedi. İncelemede, şimdiye kadar ilk kez rastlanan bir vurgun ortaya çıktı. Soyguncular, ATM içerisine koydukları telefonla kendilerine hat bağlıyor, kart giriş haznesine yerleştirilen düzenekle kartları sıkışan müşteriler, dolandırıcıların kurup üzerine de banka logosunu yapıştırdıkları telefonla bankayı arıyormuş gibi üzerinde yazılı telefon numarasını çeviriyor. Kartları bankamatikte kalan mağdurlar, karşılarına çıkan kişinin banka görevlisi olduğunu zannederek, tüm kart bilgileri ve şifresini veriyor. Banka görevlisi gibi davranan dolandırıcı da 'İşleminiz tamamlandı. Kartınız kullanıma kapatıldı. iki gün sonra bankaya gelerek yeni kartınızı alabilirsiniz' diyor. Müşteri gidince dolandırıcılar cımbız benzeri cisimle kart haznesinde sıkışan kartı çıkartıp, telefonla söylenmiş kart şifresiyle hesaptaki parayı çekiyor.