ATM'yi herkesin gözü önünde çalmışlar

Bozyaka semtinde önceki gün bir bankanın, içinde 38 bin YTL bulunan iki para çekme makinesinden (ATM) birini yerinden sökerek çalanların, üç kişi olduğu ve beyaz bir panelvan minibüs kullandığı belirlendi.

İZMİR - Bozyaka semtinde önceki gün bir bankanın, içinde 38 bin YTL bulunan iki para çekme makinesinden (ATM) birini yerinden sökerek çalanların, üç kişi olduğu ve beyaz bir panelvan minibüs kullandığı belirlendi.
İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne 200 metre uzaklıkta ve güpegündüz meydana gelen hırsızlıkla ilgili araştırma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, dün çevredeki esnaf ve vatandaşlardan bilgi topladı. Görgü tanıklarının polise "Tulum giymiş üç kişinin ATM cihazını beyaz renkli bir panelvan minibüse koyduğunu gördük. Ancak bu kişileri banka görevlisi zannettiğimiz için müdahale etmedik" dediği öğrenildi.
Bölgede güvenlik kamerası bulunmadığını belirten Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, hırsızların, taşınması ve kapıdan geçmesi zor olan büyük ATM cihazının yerine küçük ve yerine sabitlenmemiş cihazı çalmayı tercih ettiklerini söyledi. Yetkililer, kabloları kesilerek çalınan ATM'nin çıkarıldığı yerde belirlenen parmak izlerinin de incelendiğini belirtti.
Polis ayrıca, öğlen saatlerinde çalan alarmın 4 saat gecikmeli olarak kendilerine bildirilmesiyle ilgili bankanın genel merkezine bir yazı göndererek bunun nedenini sordu. Hırsızların, kasaya ulaşmak için ATM cihazını parçalama ihtimali üzerine hurdacılar da takip altına alındı.


    http://www.radikal.com.tr/7607087607080

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.