Av Fuarı'na baskın

4. Uluslararası Av ve Doğa Sporları Fuarı'na baskın düzenleyen Çevre ve Orman Bakanlığı ekibi, yasak olmasına rağmen kuş avında kullanılan teypleri topladı.
Haber: DENİZ PİRİNÇÇİLER / Arşivi

İSTANBUL - 4. Uluslararası Av ve Doğa Sporları Fuarı'na baskın düzenleyen Çevre ve Orman Bakanlığı ekibi, yasak olmasına rağmen kuş avında kullanılan teypleri topladı.
Harbiye'deki Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Salonu'nda düzenlenen 4. Uluslararası Av ve Doğa Sporları Fuarı'nda Merkez Av Komisyonu'nun aldığı kararların 13. maddesi gereğince kullanılması yasak olan araç ve gereçlerin sergilendeği ihbarını alan Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekibi, fuara baskın düzenledi. Dört kişilik ekip, fuardaki standları gezerek kuşların avlanmasında kullanılan teypleri aradı. Ekip, kullanılması yasak olan bu teyplerden dördünün sergilendiğini belirledi.
'Satmıyoruz, tanıtıyoruz'
Sergilenen teyplere el koyan, ekip ile stand yetkilileri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Stand yetkilileri, ekiplere, satış yapmadıklarını, sadece aletleri sergilediklerini söyleyerek tepki gösterdi. Teyplere el konulurken, fuarda bunları sergileyen kişiler hakkında yasal işlem başlatıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7557557557550

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.