Av tüfeğiyle bayram provası ölüm getirdi

Sarıkaya ilçesinin Yukarısarıkaya beldesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için prova yapan çocuklardan biri oyuncak tüfek yerine babasının av tüfeğini kullanınca, arkadaşının ölümüne neden oldu.

YOZGAT - Sarıkaya ilçesinin Yukarısarıkaya beldesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için prova yapan çocuklardan biri oyuncak tüfek yerine babasının av tüfeğini kullanınca, arkadaşının ölümüne neden oldu.
Yukarısarıkayaİlköğretim Okulu idaresi, 23 Nisan provaları için öğrenciler denevlerinden oyuncak tabanca ve tüfek getirmelerini istedi. 5. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki O.M., oyuncak tüfek yerine babasına ait eski, namlusu kesik av tüfeğini getirdi. Topluca yapılan provalardan sonra öğle tatilinde O.M. ile 7. sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Ş. C. ve diğer arkadaşları, öğretmenleri yokken rollerini tekrarlamaya başladı. Bu sırada O.M., boş olduğunu düşündüğü tüfeği arkadaşına yönelterek tetiği çekti. Tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği Ş. C. ağır yaralandı.
Kurtarılamadı
Ş.C., tüfek sesini duyan öğretmenler tarafından Sarıkaya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, ancak küçük öğrenci yapılantüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.
Sarıkaya Kaymakamı Levent Kılınç, yaptığı açıklamada olaya neden olan öğrencinin jandarma tarafından gözaltına alındığını ve sorgusunun sürdüğünü söyledi.
Ş.C., Yukarısarıkaya beldesinde dün ikindi namazından sonra toprağa verildi. Olayla ilgili soruşturma ise halen devam ediyor.