Avcılar'da korkunç bir aile dramı

Avcılar'da korkunç bir aile dramı
Avcılar'da korkunç bir aile dramı
Boşanmak istemeyen koca silahla ev bastı, dehşet saçtı. Arbedede 22 yaşındaki oğlunun başından vurulduğunu gören anne kendini 4. kattan aşağıya attı. Anne öldü, oğul ağır yaralı, baba cezaevi yolunda...

İSTANBUL - Aile içi şiddet vakalarında dehşet halkasına bir yenisi eklendi. Olay, Avcılar Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Kanarya Sokak'ta binanın 4. katında önceki gün (15 Nisan) sabah saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 44 yaşındaki Emine Durak binanın arka bahçesinden atladı. Durak'ın atladığını gören çevredekiler polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri yerde bulunan Emine Durak'ın olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Evde tabanca ile başından vurulmuş halde bulunan ve kalp atışları devam eden Kadir Durak ise Özel Anadolu Hastanesi'ne kaldırıldı.


KOCA GÖZALTINA ALINDI

Akrabaların ifadelerinden yola çıkan polis olayın şüphelisi olarak Emine Durak'ın bir süre boşanma davası açtığı ve ayrı yaşamaya başladığı 57 yaşındaki İlhami Durak'ı Avcılar'daki evinde gözaltına aldı. Yapılan araştırmada 3 çocuk annesi Emine Durak'ın bir süre önce eşi İlhami Durak'tan ayrıldığını ve 2 çocuğunun babalarıyla yaşamayı seçtiği, birinin ise kendisiyle birlikte yaşamaya başladığını belirledi. Boşanma davaları süren çift arasında zaman zaman tartışmalar yaşandığı belirlendi.


CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilerek sorgulaması yapılan İlhami Durak, önce çelişkili ifadeler vererek olayı kabul etmedi. Çapraz sorguda cinayeti itiraf ettiği belirtilen İlhami Durak'ın ifadesinde, "Boşanma aşamasına geldiğimiz eşimle barışmak için saat 07.00 sıralarında konuşmaya gittim. Barışma teklifimi kabul etmeyince tartıştık. Kavga etmeye başladık. Arbede sırasında silahım patladı. Araya giren oğlum Kadir vuruldu. Benden korkup kaçan eşim de kendini 4'üncü kattan aşağı attı. Silahı olay yerinde bıraktıktan sonra korkup oradan uzaklaştım" dediği öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk edilen İlhami Durak tutuklanıp cezaevine gönderildi. Olayın ardından 5 saat sonra evde bulunan Kadir Durak'ın yoğun bakım ünitesinde tedavisinin devam ettiği öğrenildi. (Mehmet AKTARAN / DHA)