Avcılar'da polise silahlı saldırı

Yasa dışı MLKP örgütüne üye iki kişi, kimlik kontrolü için kendilerini durduran polise ateş açtı.


Taner YENER

İSTANBUL Avcılar'da bir polis memuru şüpheli görüp durdurduğu iki kişinin saldırısına uğradı. Polis memuru Ufuk Eren, bacağından yaralandı. Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü, Önleyici Hizmetler Amirliği'nde görevli polisler, Denizköşkler Mahallesi'nde 2 kişiyi kimlik kontrolü için durdurmak istedi. Kaçan şüpheliler polise ateş etti. Polis de ateşe ateşle karşılık verdi. Çıkan çatışmada sağ bacağının baldırına kurşun saplanan Polis Ufuk Eren, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. İki saldırgan diğer polisler tarafından yakalandı. Olay yerinde biri uzun menzilli 2 silah bulundu. Saldırganlara ait bir sırt çantası da içinde bomba bulanabileceği ihtimaline karşı uzman ekip çağrıldı.ÇAPKIN, YARALI POLİSİ ZİYARET ETTİ

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, yaralanan polis Ufuk Eren'in tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Çapkın hastaneden ayrılırken gazetecilere iki şüphelinin yaralı olarak yakalandığını söyledi. Hüseyin Çapkın, “Arkadaşlarımız yolda şüphe çeken kişiyi durduklarında biri silahı çekiyor ve polis arkadaşımızı vuruyor. Vurulan polis arkadaşımızın yanındaki ekip arkadaşı da onlara ateş ediyor. Onlardan birini omuzundan birini de ayağından vuruyor. Başka bir ekibimiz de yaralanan iki şüpheliyi yakalıyor. Şahıslar illegal terör örgütü mensubu. Üst üste giyinmişler. Bundan bir eylemden sonra üzerlerindekileri çıkararak eşgali tarifi güçlendirdikmek istediklerini anlıyoruz. Bir otomatik tüfek ile iki de tabancaları var. Yaralı arkadaşımızın şuuru açık” dedi.


YARALI HALDE SLOGAN ATTILAR

Yaralı iki saldırgan Esenyurt Devlet Hastanesi'nden sevk edilirken “Yaşasın MLKP” diye slogan attı. İki yaralı da Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı. (dha)