Avcılar'da silahlı banka soygunu

Avcılar'da silahlı banka soygunu
Avcılar'da silahlı banka soygunu
Avcılar'da bir banka şubesine gelen yüzleri maskeli silahlı iki kişi, banka çalışanlarını etkisiz hale getirdikten sonra kasada bulunan yaklaşık 50 bin TL'yi alarak olay yerinden kaçtı.

İSTANBUL Bir bankanın, Avcılar’da Üniversite Mahallesi'nde bulunan ‘Metro Durağı’ şubesi, bugün silahlı iki kişi tarafından soyuldu. Sabah saat 11.00 sıralarında meydana gelen olay, iddialara göre şöyle gelişti:

Banka şubesine gelen yüzleri maskeli 2 kişi, silah tehdidiyle önce bankada bulunanları etkisiz hale getirdi. İki soyguncu daha sonra kasada bulunan yaklaşık 50 bin TL'yi bir çuvala koyduktan sonra dışarıda kendilerini bekleyen bir otomobile binerek olay yerinden hızla uzaklaştı. İhbar üzerine olay yerine Avcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı çok sayıda ekip sevk edildi. Olay yerinde parmak izi çalışması yapan polis, bankanın güvenlik kamerası görüntülerini de incelemeye aldı.

Polis, olayın ardından kaçan 3 kişiyi yakalamak için çevrede arama çalışması başlatırken, bir polis helikopteri de çalışmalara havadan destek verdi.

(Taner YENER - Sinan BİLGİLİ / DHA)