AVM'de şüpheli paket paniği

AVM'de şüpheli paket paniği
AVM'de şüpheli paket paniği
Zeytinburnu'nda bulunan bir AVM'de tespit edilen şüpheli bir paket, bomba imha uzmanı tarafından fünye ile patlatıldı.

İstanbul - Olay, Zeytinburnu’nda bulunan bir AVM içerisinde saat 19.00 sıralarında meydana geldi. Bir mağaza içerisinde unutulan şüpheli paket, polis ekiplerini alarma geçirdi.

Mağaza görevlilerinin durumu polise bildirmesinin ardından olay yerine gelen önleyici hizmetler şube müdürlüğüne bağlı polis ekipleri mağazada inceleme yaptı. Unutulan paketten şüphelenen polisler durumu Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğüne bildirdi.

Kısa sürede olay yerine gelen bomba imha uzmanı hızlı bir şekilde alışveriş merkezinin tahliye edilmesi gerektiğini yetkililere bildirdi. Güvenlik görevlileri ve polis ekiplerinin yardımıyla AVM hızlı bir şekilde boşaltıldıktan sonra şüpheli paket fünye ile patlatılarak etkisiz hale getirildi. Paketin içerisinden tekstil malzemeleri çıktığı öğrenildi.

Olay anında sadece bir katın boşaltıldığını iddia eden Şaban Yeti isimli görgü tanığı ise yaşanan duruma tepki göstererek, "Şüpheli paketin olduğu kat kısa zamanda polis tarafından boşaltıldı. İkinci kat ve üst katlar boşaltılmadı. Şüpheli paket bomba olsaydı onlar etkilenmeyecek miydi. Böyle bir şey görmedim. Akrabalarım üst katta yemek yiyor. Ben dışarıdayım" diye konuştu.

DHA - Çağatay KENARLI