Avşar: 'Gözaltına alınabilirim!'

Avşar: 'Gözaltına alınabilirim!'
Avşar: 'Gözaltına alınabilirim!'
Hülya Avşar, bir internet sitesinde yayınlanan ve Başbakan'ın 'Gezi Parkı" olayları esnasındaki duruşuna gönderme yaptığı yazısında, "Birkaç güne benden haber çıkmazsa bilin ki gözaltındayım" dedi.

Radikal.com.tr -  Geçtiğimiz günlerde Gezi Parkı olaylarıyla ilgili  Başbakan Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştiren Hülya Avşar, bir internet sitesinde ilginç bir yazı kaleme aldı. Avşar yazısında, "Birkaç güne benden haber çıkmazsa bilin ki gözaltındayım" diyor.

Ünlü sanatçı, acunn.com'da yayınlanan yazısında ayrıca, "Ben Başbakan olsam bana kimse geri atıyorum dedirtemez" diyerek, Erdoğan'ın başka yollarla da geri adım atabilme şansının olduğunu ifade etti. İşte Hülya Avşar'ın acunn.com'daki o yazısının devamı:

Eylemler, biber gazları derken Sn. Başbakan’ın bütün bu olanlara rağmen yaptığı mitinglerdeki hali tavrıyla tencere tava seslerinin giderek artması vs. vs.

'BEN BAŞBAKAN OLSAM GERİ ADIM ATIYORUM DEMEZDİM'

Peki kim ne der ne yaparsa huzura ereriz diye düşündüğümde ilk aklıma gelen tabii ki Başbakanımızın geri adım atıyorum siz kazandınız tamam tamam demesi oldu olmasına da açıkçası bunu hiçbir lider yapmaz. Daha doğrusu bir lidere yakışmayan bir duruştur.

Şimdi hepimiz eğri oturup doğru konuşalım. Ben Başbakan olsam bana kimse geri atıyorum dedirtemez! Amaaaaaaaa naparım? Biliyor musunuz? O lafı etmeden ya geri adım atarım ya da ortayı bulurum. Yeter ki huzur sağlansın yeter ki kimsenin canı yanmasın.

Peki o sözü yani geri adım sözünü kullanmadan nasıl geri adım atılır veya orta bulunur?
Ohoooooo bir sürü yolu var. Yeter ki karşı taraf anlasın anlamak istesin!
Ben anlamak isteyenlerdenim. Ya da kendi kendime hayal kuranlardan bilemem!
Ama en azından bende mesajı alanlardanım.
Başka kim aldı ki mesajı derseniz, Vali Hüseyin Avni Mutlu, Sn. Hüseyin Çelik, Sn. Bülent Arınç.
İşte bu eylem sürecinde bu üç isimden duyduğum en önemli söz “MESAJ ALINMIŞTIR” sözüydü. Üstelik kendi insiyatiflerini kullanarak söylenmeyecek tek söz işte o sözü söylemeden çözüm bulanacak. En önemli yollardan biriydi. Sizi bilmem ama ben mesajı aldım.

NOT: Bu yazıyı demokratik düşüncelerimle yazdım. Kısaca birkaç güne kadar benden ses çıkmazsa bilin ki gözaltındayım :)


  http://www.radikal.com.tr/1138379113837924

  YORUMLAR
  (24 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  birisi bunu başımızdan alsın - gazetey

  hanım sanatçımız? şöyle uzun bir dünya gezisine çıkmayı düşünse bizim için çok hayırlı olacak.

  Lider??? - Albertolevissi

  Kabile miyiz biz yahu? Lider ne demek, geri adım atmaz ne demek. Memur demeniz gerekiyor. İşini iyi yaparsa devam eder, yapamazsa ki baltayı taşa vurdu, bu halk o baltayı eline verir, hadi kardeşim sen git biraz odunculuk yap der. Dedi. Demeye devam edecek. Sana gelince demeyeceğim. Sana gelesim yok.

  .... - Ilkay

  Kendimize alısveris yapıp dizi ve yarısma programı seyrederek eglenme disinda da eglenme olasılıkları oldugunu hatirlatma zamanı geldi galiba. Oh mis gibi tertemiz hava!

  Gazaltı olmadan gözaltı mı? - amaurot

  Avşar İktidarın en küçük hatasını bile eleştiremeyen, hatta okuduğu kitaptan bahsetmeyi çok istemesine rağmen Başbakanın karşısında nutku tutulup kitaptan bahsedemediğini ekranlarda söyleyen dolayısıyla suya sabuna dokunmaktansa sistemin yanında yer almayı tercih eden bir isim. Hiç gören var mı H.Avşar'dan muhalif bir tavır? Gezi Parkı'nda olanlar sanatçıydı, sanatçının olması gerektiği gibi toplumsal duyarlılığa sessiz kalmadı ve gösterdi hepsi yüreklerini! Kimlerin yüreklerinde neler olduğunu halk çok iyi bilir, çok iyi anlar!

  gözaltı - sakar47

  sen halkın sayesinde şöhret oldun iktidarların sayesinde değil halka sırtını dönen iflah olmaz artık, git güle güle gelin olasın Ak merkezde rezil olasın

  Yetenek Hülya - vancetti

  Hülya hanım Yetenk programıyla gerçek hayatı karıştırmış, olur o kadar.

  yaşın kaç - ibrahimbaytak

  Hülya AVŞAR, “Sesim çıkmazsa bilin ki gözaltındayım” demiş. Seni kim ne yapsın? Yaşında geçti artık. Yine de eğer biri seni bir yerlere hapsederse bil ki başka nedenledir.