Avukat Erikel tahliye edildi

Avukat Erikel tahliye edildi
Avukat Erikel tahliye edildi
13. Ağır Ceza Mahkemesi İkinci "Ergenekon" davasının tutuklu sanığı avukat Yusuf Erikel'in tahliyesine karar verdi.

İkinci "Ergenekon" davasının tutuklu sanıklarından avukat Yusuf Erikel tahliye edildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada sanık ve avukatların taleplerine ilişkin alınan ara kararlar, üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu tarafından açıklandı.

Buna göre mahkeme heyeti, duruşmada da gözlemlenen sağlık durumu, hakkında düzenlenen rapor ve içeriği dikkate alınarak, Yusuf Erikel’in tahliyesine karar verdi. Mahkeme heyeti, yaklaşık bir yıldır tutuklu bulunan Erikel için yurtdışına çıkış yasağı koydu. 

CEZAEVİNDEN AYRILDI 
Yusuf Erikel, "Ben hasta olduğum için tahliye talebinde bulundum. Eğer hasta olmasaydım tahliye talebinde bulunmazdım." diye konuştu.

Geniz Kanseri teşhisi konulan ve tahliyesine karar verilen ikinci Ergenekon davası sanığı Yusuf Erikel cezaevinden ayrıldı. Erikel, cezaevi çıkışında gazetecilere açıklama yaptı. Tahliye edildiği için mutlu olduğunu söyleyen Erikel "Beni tahliye mahkeme heyetine, savcılara, diğe sanıklara ve avukatlarına çok teşekkür ediyorum. Avukatlar bugün benim için tahliye talebinde bulundu. Ergenekon mağdurları yatıyor burada. Bunların en kısa zamanda haklı olduları anlaşılıp tahliye edilmelerini istiyorum. Ben hasta olduğum için tahliye talebinde bulundum. Eğer hasta olmasaydım tahliye talebinde bulunmazdım. İnşallah tedavimi olur. Sağlığıma kavuşurum."dedi.

ÇOCUKLAR GİBİ SEVİNDİLER
Erikel bir üniversitesi hastanesine sevk edilmediği için tedavi olamadığını ve hastalığının ilerlediğini öne sürdü. Oda arkadaşı İbrahim Şahin’in de çok hasta olduğunu, kulağının duymadığını söyleyen Erikel, "Arkadaşlarımla vedalaştım çok sevindiler. Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Avukat Kerinçsiz, Veli Paşa (Küçük), Fikret Emek çocuklar gibi sevindiler. Dışarıya selam yolladılar." diye konuştu.

HAKKIMI HELAL ETTİM
Erikel, "Dışarıda olacağım; ama kalbim yine cezaevinde olacak, bunu herkes biliyor. Kimse burada hasta numarası yapmıyor. Gerçekten hastayız. Mahkeme heyetine hakkımı helal ettim." dedi. (dha, aa)