@ismailsaymaz

Avukat SMS'le 'örgüt'e girdi!

Avukat SMS'le 'örgüt'e girdi!
Avukat SMS'le 'örgüt'e girdi!

Tamer Doğan, müvekkillerinin dosyasında örgüt lideri olarak kendi adıyla karşılaştı.

Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul ’da, 12’si tutuklu 19 öğrenci hakkında açılan KCK davasında, üç gencin avukatlığını alan avukat Tamer Doğan dosyayı açınca, kendisinin de ‘ örgüt lideri’ olmakla suçlandığını öğrendi.
Doğan’ın, içinde sendikalar ve meslek odalarının da bulunduğu 1. Bölge Birleşik Mücadele Platformu’na yolladığı, ‘işçileri ziyaret etme ve toplantıda buluşma’ içerikli mesajlar, savunduğu platform üyesi bir gencin cep telefonunda bulundu.

‘Lider’ ama işlem yok

Telefona kayıtlı mesajları alt alta sıralayan polis, fezlekeye, “Yapacakları korsan gösteri ve eylemleri önceden toplantı yapıp planladıkları ve bunu yönetici konumundaki bahse konu kullanan şahsın Kubilay Çelik’e bilgi amaçlı gönderdiği değerlendirilmiştir” diye yazdı. Böylece Doğan, avukatlığını yaptığı gençlerin ‘lideri’ ilan edildi.
Örgüt lideri olduğu ima edildiği halde hakkında işlem yapılmadığını anlatan Doğan şöyle dedi:
“Şüpheli olmadığım halde fezlekeye konuyorum. Numaramı polisler de biliyor. Sürekli arayıp öğrencilerle ilgili işlemler için emniyete çağırıyorlar. Dosyayı şişirmek ve çocukları tutuklatmak için fezlekeyi çalakalem hazırlamışlar. Madem yönetici olduğum anlaşıldı, niye işlem yapmıyorlar?”