Avukata Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten tutuklama

Avukata Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten tutuklama
Avukata Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten tutuklama
Afyonkarahisar Barosu'na kayıtlı Avukat Umut Kılıç, bugün Adalet Bakanlığı'nda girdiği hakimlik mülakat sınavında yaşanan tartışma sonrasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

RADİKAL - Hürriyet'ten Nurettin Kurt'un haberine göre hakimlik mülakat sınavına daha önce de giren ve 85 puan alan Avukat Kılıç ikinci defa mülakat sınavına girdi. Ancak sınav sırasında komisyonda bulunan diğer hakimler ile tartışma yaşandı. İddiaya göre Avukat Kılıç, “Siz zaten beni almayacaksanız neden boşuna yoruyorsunuz, Faşist Erdoğan’ın adamlarısınız” diyerek tepki gösterdi.

Komisyon üyeleri hemen bir tutanak tuttu ve avukat gözaltına alındı. Cumhurbaşkanına yanı sıra ve kamu görevini yapan kişilere de hakaret suçlamasıyla savcılığa sevk edilen Kılıç, savcılığın talebi üzerine Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne konuldu.

Olaya tepki gösteren Ankara Barosu’ndan bir grup avukat akşam saatlerinde meslektaşlarını Sincan Cezaevi’nde ziyaret ettiler. Ankara Barosu’nun sabah saatlerinde tutuklamaya itiraz edecekleri belirtildi.


  http://www.radikal.com.tr/134107213410721

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hakaret mi - user649322

  bir basbakana baskalarinin yaninda, medyada falan da degil, fasit demek her ulkede (iran vs disinda) hergun 1000lerce kez olan ve normal birsey. kamuya malolmus kisiler ozellikle politikacilar bunlari kabul etmeli. boyle suclama olmaz.