Avukatı: Taylan K. yurtdışında master yapmış iyi aile çocuğu

Avukatı: Taylan K. yurtdışında master yapmış iyi aile çocuğu
Avukatı: Taylan K. yurtdışında master yapmış iyi aile çocuğu

Sarai Sierra'nın cesedine Cankurtaran da surların dibindeki bir dehlizde uyaşılmıştı.

Cankurtaran'da surların dibindeki bir dehlizde cesedine ulaşılan ABD'li Sarai Sierra'nın İstanbul'da görüştüğü belirtilen Taylan K.'nın avukatı Özkan Polat basın açıklaması yaptı.

İSTANBUL - Öldürülen ve cesedi Cankurtaran’daki surların dibindeki bir dehlizde bulunan Sarai Sierra’nın 2 kez görüştüğü Taylan K.’nın avukatı Özkan Polat bu gün bilgi almak için geldiği İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’nde basın mensuplarına açıklama yaptı.

Polat yaptığı açıklamada, müvekkili hakkında basında çıkan haberler nedeniyle açıklama yapma gereği duyduklarını belirtti. Polat yaptığı açıklamada "Taylan MİT mensubu devlet ajanı mı diye bu çok rahatsız edici bir bakış açısıydı. Bir çok sıfat sosyal medya tarafından yapıştırılıyor. Doğal olarak bir bilinmezlik söz konusu olduğu için. Fakat şunu söyleyeyim ben size, biz en başından beri Emniyet’le iş birliğindeyiz. İlk günden beri elimizdeki bilgi ve belgeleri emniyete sunduk. Halen de yardıma hazırız ve devam ediyoruz. Belki de Türk tarihinin en yoğun en detaylı en derin araştırmalarından biri yapılıyor. Şu ana kadar ortaya çıkmamamızın nedeni bir hukuken soruşturmanın, tahkikatın gizliliği, ikincisi müvekkilim ve benim bulunabileceğine olan inancımızdı" dedi. Avukat Polat, basında çıkan “Taylan’ın dokunulmazlığı mı var?" şeklinde iddialara da “Hayır hukuk karşısında hepimiz bir hiçiz. Türkiye ’de kimlere dokunulmuyor dokunulmadı Taylan kim, sıradan bir vatandaş" dedi.


TAYLAN SAYGIN BİRİSİ

“Müvekkilinizin mesleği neydi" sorusunu yanıtsız bırakan Polat, Taylan K.’nın saygın birisi olduğunu da dile getirerek şunları söyledi: “Taylan iyi bir aileden gelen iyi eğitim almış, üniversite mezunu, mastırını yurt dışında yapmış ve bir süre yaşamış bir vatandaş. Tinerci yapıldı, bilmem yakıştıramayacağım bir çok şey sıfatlar bulundu. Belki dünya üzerinde en son atıf yapılacak bir insan bu boyutuyla.”


GÖRÜŞME SÜRECİNİ ANLATTI

Sierra ailesine baş sağlığı dileyen Polat görüşme sürecini anlatarak şunları söyledi. “ Bu kaotik bütünü içinde müvekkilimin bulunduğu yeri belirtmek için bir iki cümleyle özetleyeyim. 3-4 ay öncesine dayanan uluslararası fotoğraf paylaşım sitesinde birbirlerinin çekmiş olduğu fotoğraflara yorumla başlıyor tanışıklıkları. Belli bir süre içerisinde çok yoğun olmamakla birlikte bu belli bir aşamada devam ediyor arkadaşlıkları. Sierra çok ilginç bulması değişik güzel ekzantirik bulması nedeniyle Türkiye geliyor. Benim müvekkilimin Sierra’yı buraya çağırması gibi bir düşüncesi yok öyle bir şey de yok. Taylan onu çağırmıyor. Bir mail atıyor ben Türkiye’ye geliyorum, müsaitsen görüşebilir miyiz diye. Bunun dışında hiçbir şey yok. Türkiye’ye geliyor, Hollanda’ya gidip gelme sürecini siz biliyorsunuz. Onu maillerinde de belirtiyor. Zaten mailler açıklanacak eninde sonunda. Gelmişken Avrupa turunu da birkaç ülkeye gitmek istediğini söylüyor. Kısa süreli görüşmeleri oluyor. En son pazar günü görüşme, bir sonraki gün için burada nerelere gidebilirim diyor. Neticede tarihi yarımada Türkiye’nin gururu. ‘Orayı görmemişsen orayı gezebilirsin’ diyor. Galata’da buluşmak üzere randevu veriyorlar. Bir gün sonda müvekkilim kendi evinden bayan Sierra’nın kaldığı evde buluşmak üzere harekete geçiyor. Fakat bir yerde kontak kopuyor."


EŞLEŞME SONUCU ÇIKMADI

Sarai Sierra ile Taylan K. arasında 2 görüşme olduğunu belirten Avukat Özkan Polat, bir basın mensubunun “Taylan’dan doku örneği alındı mı?” sorusuna, “ Herkesten alındı" cevabını verdi. "Sonuçlar çıktı mı? Sorusuna ise “Hayır, biz de sonucu bekliyoruz" yanıtını verdi.


BULUŞAMADI HALETİ RUHİYETİ ÇOK KÖTÜ

Polat, “O gün Galata Köprüsü üzerinde buluşsalardı. Belki de birlikte gezeceklerdi; belki de bu olay gerçekleşmeyecekti. Müvekkilinizin haleti ruhiyeti nasıl? Sorusuna “ Çok kötü" diyerek yanıt verdi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/112037711203778

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Anti abdci gösterme hazırlığımı? - muhammedaliclay

  abd konsolosluğu bombalanıyor, iki çocuk annesi kadın ne olduğu belli olmadan öldürülüyor,bunlar sanki bana türkiyeyi abd karşıtı gösterme çabalarında olunduğunu hatırlatıyor. Bu işleri yapmışlarsa yine kendileri yapmışlardır gibi geliyor bana, bu haberler avrupa ve abd basınında kısa ve detaysız yer alıyor göz atan kişiler direk abd karşıtı batı karşıtı tehlikeli bir ortadoğu ülkesi düşünüyorlar türkiyeyi,bir plan hazırlıyor bunlar türkiye için bakın görün altından neler çıkacak bu olayların.

  sur dibi - just12

  Neredeyse bir asırdır belki de daha fazla zamanddır şu güzelim Bizans surlarının etrafı korku tüneli gibidir. Asıl bu meseleye valiler iç işleri bakanları ve polisimiz ne zaman çözüm bulacaklar? a: bu bölgelerin aceleten jentrıfaksiyonu için yapılaşma imzaları atıldığında b: buraya otoyol yapılmaya karar verildiğinde. c. buralarda bir kadın ya da çocuk ya da çocuk-kadın cesedi daha bulunduğunda.

  yorumlar!? - zebda

  Yorumları okudukça hayrete düştüm...''yok çiftleşme, yok cezalandırılmalıdır'' gibi manasız yorumlar..bir de olumlu oy verenler de var bu yorumlara...konuyla ilgili bu kadar spekulasyon varken hemen birilerini yargılamak ne kadar kolay ! eh adaleti olmayan ülkenin vatandaşlarının da vizyonu ve yargıları da bu kadar oluyor..bir de radikal okuyucusu bunlar..yazık o beyinlere!!?

  ilginç. - sktk60

  internette tanıştığı bayanla bara gidiyor bar gibi uygunsuz bir yerin tuvaletinde çiftleşiyorlar sonrada yurt dışında tahsil yapmış medeni iyi aile çocuğu oluyor ben bara hiç gitmedim tuvaletinde çiftleşmedim ben kötü aile çocuğumuyum? bunun ölçüsü ne?

  Niye ortaya cikmadi? Bu mu "iyi aile"cocugunun insanligi? - mlkr

  Kendisi zorla bulundu. Sieranin kocasinin bu cakma Taylan'i internette yakalayip sordugu "karim nerede" sorusuna cevab vermeyip kacti. Avukat guya " müvekkilim ve benim bulunabileceğine olan inancımızdı" diye bir mazeret gostermeye calisiyor. Bu ne bicim mazerettir? Yutulurmu bu? Kendisi insanlik sucu islemistir. Ceza gormesi lazim.

  yurtdisinda masteri varsa iyi cocuktur - canyolcu

  Taylan K. her kimse, umurumuzda degil,sucu varsa kriminolojik bir calisma sonucu ortaya cikar veya cikmaz. Ancak anlasilan "hukuk" tahsili yapmis oldugunu varsaydigimiz avukatimizin tespitlerinden yola cikarak yeni bir TCK yazilmasi gerekir. Buna gore yurt disinda master ve buna bagli iyi aile cocugu olmak (kisaca bir yolunu bulup koseyi donmus bir cekirdek ortam) muhtemel suc olasiliklarini bastan yok saymayi gerektirir. Turkiye'nin yeni yetme (zengin) kucuk burjuvalarinin yurt disina cikmakla elit (dokunulmaz) sinifa dahil olma sanrilarinin ufak bir tezahuru daha.

  Çapraz Sorgu - darwin3416

  Taylan takma isimli önceki ifadesinde bir kere buluşduk demişti, şimdi iki kere buluşmuşlar, ayrıca başka bir gazatede gördüm beyoğlunda bir barın tuvaletinde birlikte olmuşlar. Bu olay iyice araştırılmalı uyuşturu vs. pis işler dönüyor.