Avukatın evinde dinleme cihazı bulundu

Avukatın evinde dinleme cihazı bulundu
Avukatın evinde dinleme cihazı bulundu
İzmir'in Karaburun İlçesi'ndeki evinde, koltuğun altına gizlenmiş ortam dinleme cihazı bulduğunu açıklayan Avukat Kamil Ağaoğlu, yasadışı dinlendiklerini, bunun aynı zamanda konut dokunulmazlığını ihlal olduğunu söyledi.

RADİKAL İzmir Barosu'na kayıtlı olan Avukat Kamil Ağaoğlu, Karaburun İlçesi'ndeki evinde temizlik yapıldığı sırada tesadüfen, koltuğun altına yerleştirilmiş ortam dinlemesi yapan cihaz bulduklarını açıkladı.

İnsan Hakları Derneği İzmir Şubesi'nde basın toplantısı düzenleyen Avukat Kamil Ağaoğlu, dinleme cihazını kimin koyduğunu bilmediğini ama konut dokunulmazılığının ihlal edildiğini söyledi.

Cihaz hakkıda da bilgi veren Ağaoğlu, "Cihazın pille çalışan mekanizması, içindeki kablo ve tellerine baktığımız zaman , oksitlenme olmaması nedeniyle yakın bir tarihte konulmuş olabileceğini değerlendiriyoruz. Devletin koca kulağının dinlediği milyonlarca insandan birisi olarak yaşadıklarımız, herkesçe tekrar hissedilecek bir durumdur" dedi ve ekledi: "Ama aynı zamanda düşüncelerimizden ve mücadelemizden dolayı da siyasi bir saldırıdır. Bu devletin kolluk güçlerinin saldırgan bir çalışma tarzı, yargı mekanizmasının bir ürünüdür. Elbetti ki karşısında duracağız, kabul etmeyeceğiz, itiraz edeceğiz devletin bütün kirli politikalarına, uygulamalarına."
DHA-Taylan YILDIRIM