Avukatlar bakanlık kapısından döndü

Avukatlar bakanlık kapısından döndü
Avukatlar bakanlık kapısından döndü
Haber: MEHMET BİLBER - mehmet.bilber@radikal.com.tr / Arşivi

DHKP/C operasyonları kapsamında tutuklanan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi avukatlar cezaevinde 100. güne girerken dışarıdaki avukatlar da destek eylemi yaptı. İki hafta önce Adalet Bakanı Yardımcısı Veysi Kaynak’tan randevu alarak görüşmeye giden ÇHD üyesi bir grup avukat da Kaynak’ın meşgul olduğu gerekçesiyle geri çevrildi.
Çeşitli illerden gelerek Ankara Adliyesi önünde toplanan ÇHD’li avukatlar, aralarında ÇHD Genel Başkanı Av. Selçuk Kozağaçlı ve İstanbul Şube Başkanı Av. Taylan Tanay’ın da bulunduğu dokuz avukatın tutuklanmalarının 100. gününde Adalet Bakanlığı’na yürüyüş yaptı.Yürüyüşe Ankara Baro Başkanı Metin Feyzioğlu da katıldı.
Adalet Bakanı Yardımcısı Veysi Kaynak’la görüşmek için iki hafta önce randevu alan avukatlar dün görüşmeye gittiklerinde Kaynak’ın yerinde olmadığı söylenerek geri çevrildi. ÇHD Genel Sekreteri Hüseyin Aslan, “Adalet dilenmek için değil, taleplerimizi ve sorunlarımızı haykırmak için buradayız. Halen 35 avukat tutuklu. Avukatlık mesleği yargılanıyor” diye tepki gösterdi.
Avukatlar bir süre bakanlık önünde oturma eylemi yapıp dağıldı.