Avukattan cinayet savunması: Mağdurlar belalarını arıyorlardı

Kız arkadaşını döverken araya giren iki gençten birini öldüren sanığın avukatından dehşete düşüren savunmaEskişehir’de gece sokakta kız arkadaşını döverken araya giren iki gençten biri öldürüp diğerini de bıçakla yaralayan Gökhan Çam, 21 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın avukatı Füsun Tunçok, “Mağdurlar bir anlamda belalarını aramışlardır. Gördükleri tartışma olayını polisi arayarak bildirmek yerine kendileri macera aramışlardır” dedi.


Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi’nde 7 Nisan 2008’de meydana gelen olayda, tartıştığı kız arkadaşını sokak ortasında döven 24 yaşındaki Gökhan Çam, araya girerek kendisine engel olmak isteyen 22 yaşındaki Ersin Deniz’i bıçaklayarak öldürmüş, 23 yaşındaki Serdar Dinç’i de yaralamıştı. Olay yerinden kaçan Gökhan Çam bir ay sonra polis tarafından yakalanmıştı. Daha önce gasp, hırsızlık ve yaralama suçlarından 9 ayrı sabıkası bulunan Gökhan Çam tutuklanarak Eskişehir H Tipi Cezaevi’ne gönderilmişti.

Adam öldürmek ve öldürmeye teşebbüs suçundan Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ömür boyu hapis istemiyle tutuklu olarak yargılanan Gökhan Çam bugün yapılan duruşmada “Olay günü kendimi savunmak için bıçağı rasgele salladım. Amacım kimseyi öldürmek değildi. Ben sadece kendimi savunmak istedim. Beratımı ve tahliyemi istiyorum” dedi.


KADIN AVUKATTAN İLGİNÇ SAVUNMA
Sanık Gökhan Çam’ın avukatı Füsun Tunçok ise savunmasında ölen Ersin Deniz ile yaralanan Serdar Dinç’in olay günü belalarını aradıklarını söyledi. Avukat Tunçok ilginç savunmasında şöyle konuştu:

“Gökhan Çam, olay günü kız arkadaşı ile tartışarak evlerine gitmekteydi. Geçmişleri pek parlak olmayan ölen Ersin Deniz ve arkadaşı Serdar Dinç, tartışmaya müdahale etmek istemişlerdir. Mağdurlar bir anlamda belalarını aramışlardır. Gördükleri tartışma olayını polisi arayarak bildirmek yerine, kendileri macera aramışlardır. Toplu olarak sanığa saldırma hakları yoktur. Olay yerinin karanlık olması ve sessiz olması nedeniyle sanık Gökhan Çam kendisini korumak istemiştir. Bu nedenle bıçağı rasgele sallamıştır. Ayrıca ölen Ersin Deniz’in kollarındaki iğne delikleri uyuşturucu kullandığını ve vücudunda daha önceden oluşmuş bıçak yaraları olması, masum olmadıklarını göstermektedir. Olay bize göre kastı aşan öldürme olabilir ve bu nedenle müvekkilimin beraatini ve tahliyesini talep ediyorum.”

Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti sanık Gökhan Çam’ı önce ömür boyu hapis cezasına çarptırdı, ardından olayı tahrik altında gerçekleştirdiğine kanaat getirerek Ersin Deniz’i öldürmek suçundan 18 yıl, Serdar Dinç’i yaralamak suçundan da 3 yıl 9 ay olmak üzere toplam 21 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.

Ölen Ersin Deniz’in 49 yaşındaki babası İbrahim Deniz duruşma sonrasında gazetecilere “Adalet yerini buldu” dedi.(Milliyet)