Avukattan delil: Bekâret raporum

Hakkındaki dedikoduları yalanlamak isteyen avukat, Adalat Bakanlığı müfettişlerine bekâret raporu sundu! Antalya Asliye Ceza Mahkemesi Başkanı 50 yaşındaki H.A. ile 30 yaşındaki avukat AB. arasında, yılın ilk aylarında dedikodular ortaya çıkmıştı.

ANTALYA - Hakkındaki dedikoduları yalanlamak isteyen avukat, Adalat Bakanlığı müfettişlerine bekâret raporu sundu! Antalya Asliye Ceza Mahkemesi Başkanı 50 yaşındaki H.A. ile 30 yaşındaki avukat AB. arasında, yılın ilk aylarında dedikodular ortaya çıkmıştı.
Hakkındaki tüm iddiaları reddeden avukat A.B. ise tüm bu yaşananların, bazı meslektaşlarının başarısını kıskanması yüzünden meydana geldiğini söyledi ve "Bakire raporumu sundum müfettişlere. Ben de bunu söyleyenlere karşı dava açacağım" diye konuştu.
Bir grup avukatın sunduğu şikâyet dilekçesi üzerine Adalet Bakanlığı, Antalya Adliyesi'ne iki müfettiş gönderdi. Dellileri inceleyen müfettişler, Hâakim H.A.'nın 'görevi kötüye kullanmak' suçunu işlediğine kanaat getirip, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Dava açıldı. Hâkim H.A. davanın açıldığı günlerde önce yıllık izne ayrıldı, ardından da emeklilik dilekçesi verdi. H.A.'nın 'Birinci sınıf' hakim statüsünde olması nedeniyle dosya Yargıtay'a yollandı. Emeklilik s0onrası avukatlık yapmak üzere Antalya Barosu'na başvuran H.A.'ya baro 'ret' yanıtı verdi. Hakim H.A. konuyla ilgili konuşmak istemediğini söyledi.