Ayakkabı kutusundan nota çıktı!

Ayakkabı kutusundan nota çıktı!
Ayakkabı kutusundan nota çıktı!
Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nca gerçekleştirilen yılbaşı konserinde 'Vokaliz' grubu sahneye şarkıların notalarının konulduğu kutuyla çıktı.

ANTALYA - Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'nın dün akşam düzenlenen yılbaşı konserinde, çok sesli 'Vokaliz Grubu', Orhan Orhun yönetiminde sahne aldı. Bir yandan 1960, 1970 ve 1980'li yılların unutulmayan şarkıları ile Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye 'yi temsil eden şarkılara yer veren grup, hiç enstrüman kullanmadan makamsal doğu ve batı müziklerini de birlikte sundu.

KUTUDAN ŞARKI NOTALARI ÇIKTI
'Vokaliz' solistleri Gökçer Alp (tenor), Cihan Kurtalan (tenor), Tolga Gülen (bariton), Cengiz Ünal (bariton), Umut Durmuş (beat box), Mehmet Tıknaz (bas), ikinci bölümde ellerinde kutuyla sahneye çıktı. İzleyicilere, 17 Aralık operasyonunda dolarların bulunduğu ayakkabı kutularını hatırlatan kutudan, seslendirilen eserlerin notaları çıktı.

Kutudan notaları alan grup üyeleri sahneden Atatürk 'ün, "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir" sözünü hatırlatarak, 2014 yılının Mayıs ayında devletin sanat kurumlarının kapatılması kararına dikkat çekti. Grup üyeleri, izleyicilere, "Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'na, operaya, tiyatroya sahip çıkın" çağrısında da bulundu.

GENÇLİK MARŞI İLE SONLANDI

Vokaliz Grubu, Türk Sanat Müziği eserleri arasına zaman zaman İtalyanca eserleri de serpiştirdi. Konserde patlak göz maskeli koro şefi Orhun Orhon'un keman şovu da beğenildi. Konser, 'Gençlik Marşı' ile sonlandı. (Yusuf DEMİR/DHA)