Ayaklar ne zamandan beri baş oldu?

Ayaklar ne zamandan beri baş oldu?
Ayaklar ne zamandan beri baş oldu?
Başbakan yine Gezi eylemlerini eleştirdi. "Ayaklar ne zaman baş oldu?" diyen Erdoğan, şiddetle bir şey elde edilemeyeceğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , partisinin dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada yine Gezi Parkı eylemlerini eleştirdi. Başbakan Erdoğan, “Adeta yeniçerinin o isyancı grupları gibi şunu görevden alacaksın, bunu görevden alacaksın. Sen hangi iktidarla konuşuyorsun. AK Parti iktidarı ile bunlar konuşulur mu? Önce haddini bileceksin. Ne platformu olursan ol. Ayaklar ne zamandan beri baş olmaya başladı? Böyle şey olur mu ? Milletin vermiş olduğu bir yetki var. Milletin verdiği yetkiyi, bu iktidar kullanamaz duruma gelirse, o zaman zaten bittik demektir” dedi. Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:
Başından beri bir ‘faiz lobisi’ dedim. Birilerini bu hoplattı. Niye rahatsız oluyorsunuz? Evet burada ‘faiz lobisi’ var. Ama bu ‘faiz lobisi’ bazı çevreleri ciddi manada rahatsız ediyor. Bunların hepsinin kayıtları var. Zaman zaman görüntüleri ile halkımıza açıklayacağız. Müslüman bir sokulduğu yerden bir daha sokulmaz. Buna dikkat edeceğiz. Bu oyunları bozacağız.
CHP on yıllardır güya Alevi vatandaşlarımızın temsil edildiği partidir. Peki soruyorum: Kahramanmaraş olayları yaşandığında iktidar ortağı CHP idi. Sivas olayları yaşandığında iktidar ortağı SHP yani CHP’ idi. Gazi Mahallesi olayları yaşandığında iktidar ortağı yine CHP. CHP, bu olayları engelleyemediği gibi, bu olayların hiçbirinin de hesabını sormamış.
Alevi vatandaşlarımızın da kitlesel olarak yer aldığını maalesef gördük. Onların taleplerini de gayet iyi anlıyoruz. Biz onlarla ilgili olarak biliyorsunuz, Alevi açılımı başlığı altında bir dizi toplantılar yaptık. Temsilcilerini bir araya getirdik. Şu anda yine başbakan Yardımcıma bırakılan yerden devam ettirilmesi noktasında talimatım var. Ama bunları biz masada çözmeliyiz. Aynı yanlışlara düşmemek gerekir.
Gezi Parkı’na ‘şafak harekâtı’ dediler. Ne olacaktı? Keyfinizi mi bekleyecektik ? Biz ne dedik; gelenlerin hepsiyle görüştüm. ‘Şu anda ne var?’ dedim. ‘Atılan bir adım var mı ? Yargı şu anda bir karar vermiş. Bu karar olduğu sürece zaten burada işlem yapamazsınız’ dedim. 

Öğretmen ve sözleşmeliye kadro müjdesi

Başbakan konuşmasında 46 branşta 600 engelli öğretmen alımı için işlem başlattıklarını söyledi. Ayrıca yapacakları bir düzenlemeyle kamuda çalışan bir kısım sözleşmeli personelin de devlet memurları kadrosuna geçmesine imkan tanıyacaklarını ifade etti.


  http://www.radikal.com.tr/113914011391402

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ustalık Dönemi - feyza70

  Bir zamanlar ayak olduğunu unuttu herhalde...

  kel başa şimşir tarak - genco940

  Başbakanın meselelere tersinden bakması neticesi ayakları baş görmesi kadar normal bir şey yokta, asıl sorulması gereken kendisini nasıl gördüğüdür. İş öyle bir raddeye geldiki, Divan otelini yardım ve yataklıkla sorgularken, camiye sığınanlardan dolayı imam ve müezzini pas geçti. Ortadaki talepleri görmeden, faiz lobisinden başlayıp dış mihraklara kadar ne varsa saydı döktü. Bu olsa olsa büyük bir korkunun kişileri sürüklediği zırvalamalardan başka bir şey değildir, diğer bir deyişle başbakan karanlıkta ıslık çalmaya başladı. Bir bismillahla toplulukları dağıtıyor, fetvalarla biber gazını caiz kılınıyor, okyanus ötesi işaretlerle yönlendirilmeye çalışılıyor, millette memleketi kimin tarafından yönetildiği endişeleri acaba başbakan ayak, etrafındakiler baş oldular şeklinde tecelli etmeyemi başladıki sorulur hale geldi.