Aydın Belediye'sinde 'cep telefonu' arbedesi

Aydın Belediye'sinde 'cep telefonu' arbedesi
Aydın Belediye'sinde 'cep telefonu' arbedesi
Aydın Belediyesinin dükkanlarının yıkılacağı yönünde tebligatta bulunduğu ikinci el cep telefonu satıcılarının belediye başkanının makam odasına girmeye çalışması sonucu, satıcılarla polis arasında gerginlik yaşandı.


Yaklaşık 15 gün önce Aydın Gençlik Caddesi’nde faaliyet gösteren ikinci el cep telefonu ve aksesuarları satılan 23 dükkanın sahiplerine dükkanlarının yıkılacağı yönünde tebligatta bulunuldu. Dükkan sahipleri, belediye nezdindeki girişimlerinden sonuç alamayınca bugün toplu olarak Aydın Belediyesine giderek, Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile görüşmek istedi. Talepleri kabul edilmeyen yaklaşık 25 kişi, Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun makamının bulunduğu belediyenin ikinci katına kadar çıktı. Bu kişiler, katta kendilerini engellemek isteyen belediyenin güvenlik ekipleri ve polislerle tartıştı. Tartışma, Önleyici Hizmetler Şube Müdürü Akın Karayel’in müdahalesiyle büyümeden sonlandırıldı.
Karayel’in konuşma yapmasının ardından grup binadan çıktı. Daha sonra gruptan 4 kişinin Başkan Çerçioğlu’yla görüştüğü, görüşmeden sonuç alınamadığı öğrenildi. Cep telefonu satıcılarından Abdürrezzak Çiftçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce dükkanlarını ziyaret eden Çerçioğlu’nun iş yerlerinde düzenleme yapılmasını istediğini, bunun üzerine her dükkanı 8-10 bin TL harcayarak yenilediklerini öne sürdü. Çiftçi, yeni yer gösterilmesini istediklerini, bu yapılmadan dükkanların yıkılmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Reşet Şenses de 23 dükkanın her birinin ikişer ortaklı olduğunu belirterek, dükkanların yıkılması durumunda bu kişilerin aileleriyle birlikte zor durumda kalacağını kaydetti.