Aydın Doğan: Akşam'ın haberi hayal mahsulü

Aydın Doğan: Akşam'ın haberi hayal mahsulü
Aydın Doğan: Akşam'ın haberi hayal mahsulü
"Beykoz Konaklarında Sır Toplantı" haberiyle ilgili Aydın Doğan'dan açıklama geldi.

Aydın Doğan, Akşam gazetesinin 17 Temmuz 2013 tarihli baskısında manşetten verilen “Beykoz Konaklarında Sır Toplantı” başlıklı haberi yalanladı. Doğan, haberin hayal mahsulü olduğunu söyledi.

Aydın Doğan konuyla ilgili açıklamasında şunları ifade etti:

“Akşam Gazetesi’nin bugünkü nüshasında manşetten verilen ‘Beykoz Konaklarında Sır Toplantı’ başlıklı haberin gerçekle ilgisi yoktur. Böyle bir toplantı olmamıştır. Masa başında hazırlanmış bu hayal mahsulü haber karşısında ne diyeceğimi gerçekten bilemiyorum.”

"HİÇBİR DOĞRU YANI YOK"
Öte yandan Hüsamettin Özkan da habere ilişkin Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Hiçbir doğru yanı yok. Hiçbir hakikat tarafı yok" dedi.

KOÇ HOLDİNG: İDDİALAR GERÇEK DIŞI
Konuyla ilgili Koç Holding de açıklama yaptı. Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü, "Beykoz Konaklarında Sır Toplantı" başlığı ile yayınlanan haberde belirtilen görüşme ve iddiaların gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü'nden, bugünkü Akşam gazetesinde, "Beykoz Konaklarında Sır Toplantı" başlığı ile yayınlanan haberde belirtilen görüşme ve iddiaların gerçek dışı olduğu belirtilerek, "Böyle bir görüşme olmamıştır, tümüyle hayal ürünüdür" denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Böyle bir görüşme olmamıştır. Kaldı ki, siyasetin tüm tarafları ve iş dünyası çevrelerinin yıllardır var olan dostluk ilişkileri içerisinde gerçekleştirebileceği görüşmelerin siyasi komplo teorileri ile yansıtılması; demokrasimiz ve basına duyulan güven açısından da son derece sakıncalı ve üzücüdür. Bu vesileyle Koç Topluluğu'nu siyasetin oluşumuna katkıda bulunan, siyaseti tasarlayan konuma itmeye çalışan iddiaların tümüyle yalan olduğunu bir kez daha basın ve kamuoyunun bilgilerine sunarız."