AYDIN DOĞAN: Akşam'ın haberi hayal mahsulü

AYDIN DOĞAN:
Akşam'ın haberi hayal mahsulü
AYDIN DOĞAN:
Akşam'ın haberi hayal mahsulü

Akşam gazetesinin Aydın Doğan, Mustafa Koç ve Mustafa Sarıgül’ün de aralarında olduğu işadamı ve siyasetçilerin Hüsamettin Özkan’ın evinde bir araya geldiğini öne sürdüğü dünkü manşet haberi muhatapları tarafından yalanlandı. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, ‘Beykoz Konakları’nda Sır Toplantı’ başlığıyla yayımlanan haberin hayal mahsulü olduğunu söyledi. Doğan konuyla ilgili açıklamasında şunları ifade etti: “Akşam gazetesinin bugünkü (dünkü) nüshasında manşetten verilen ‘Beykoz Konakları’nda Sır Toplantı’ başlıklı haberin gerçekle ilgisi yoktur. Böyle bir toplantı olmamıştır. Masa başında hazırlanmış bu hayal mahsulü haber karşısında ne diyeceğimi gerçekten bilemiyorum.” 

Koç ve Özkan’dan da yalanlama geldi

Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü de aynı haberle ilgili açıklama yaparak haberde belirtilen görüşme ve iddialarının gerçek dışı olduğunu bildirdi. Açıklamada şöyle denildi: “Böyle bir görüşme olmamıştır, tümüyle hayal ürünüdür. Kaldı ki, siyasetin tüm tarafları ve dünyası çevrelerinin yıllardır var olan dostluk ilişkileri içerisinde gerçekleştirebileceği görüşmelerin siyasi komplo teorileri ile yansıtılması; demokrasimiz ve basına duyulan güven açısından da son derece sakıncalı ve üzücüdür. Bu vesileyle Koç Topluluğu’nu siyasetin oluşumuna katkıda bulunan, siyaseti tasarlayan konuma itmeye çalışan iddiaların tümüyle yalan olduğunu bir kez daha basın ve kamuoyunun bilgilerine sunarız.”
Bu arada söz konusu haberde evinde toplanıldığı iddia edilen Hüsamettin Özkan’dan da yalanlama geldi. Anadolu Ajansı’na açıklama yapan Özkan da “Hiçbir doğru yanı yok. Hiçbir hakikat tarafı yok” diye konuştu.